C, 29.09.2022.

Šadurskis iegūst Saeimas mandātu; viņa vietā Rīgas domē strādās Ikstens

TVNET/LETA
Šadurskis iegūst Saeimas mandātu; viņa vietā Rīgas domē strādās Ikstens
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Kārlis Šadurskis.
Kārlis Šadurskis. Foto: Paula Čurkste/LETA

Rīgas domes deputātam Kārlim Šadurskim (JV) kļūstot par Saeimas deputātu, viņa vietu domē ieņems partijas "Vienotība" ārlietu sekretārs, Rīgas domes "Jaunās vienotības" frakcijas referents Edgars Ikstens (JV).

Pēc Šadurska sarakstā kā nākamais uz Rīgas domes deputāta mandātu ir jūnijā Ropažu novada domē ievēlētais Hosams Abu Meri (JV), tomēr viņš aģentūrai LETA apliecināja, ka nepieņems šo mandātu.

Politiķis akcentēja, ka pirms gada Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās viņu atbalstījis salīdzinoši liels cilvēku skaits, savukārt pirms četriem mēnešiem pašvaldību vēlēšanās viņš ievēlēts Ropažu novada domē, kurā viņš vēlas palikt.

Abu Meri uzsvēra, ka, ja viņš nebūtu iesaistīts Ropažu novada darbā, tad noteikti pieņemtu Rīgas domes deputāta mandātu. Viņš arī atzīmēja, ka Ikstens ir jauns un aktīvs cilvēks, kurš noteikti Rīgas labā paveiks daudz.

Ikstens atrodas sarakstā aiz Abu Meri, un viņš aģentūrai LETA apstiprināja, ka ir gatavs uzņemties Rīgas domes deputāta pienākumus.

Vienlaikus Šadurskis ir "Jaunās vienotības" Rīgas domes frakcijas vadītājs, un kā nākamais šī amata kandidāts varētu būt deputāts Olafs Pulks. Tomēr viņš sarunā ar aģentūru LETA norādīja, ka frakcija vēl nav pieņēmusi lēmumu par nākamo frakcijas vadītāju. Viņš teica, ka jāsagaida, kad Šadurskis oficiāli tiks apstiprināts par Saeimas deputātu, un tad Rīgas domes deputāti no "Jaunās vienotības" frakcijas varēs pieņemt lēmumu par nākamo frakcijas vadītāju.

Kā ziņots, ņemot vērā, ka 14.oktobrī mūžībā devās Saeimas deputāts, ilggadējs diplomāts un politiķis Ojārs Ēriks Kalniņš (JV), viņa mandātu aizpildīs Šadurskis.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu