ES plāno aktīvāk apkarot dezinformāciju par vakcināciju

FOTO: Shutterstock

Eiropas Savienība (ES) plāno aktīvāk cīnīties pret dezinformāciju par vakcināciju, jo situācija ar koronavīrusa pandēmiju dažās bloka dalībvalstīs joprojām ir smaga, teikts ES līderu paziņojumā pēc samita pirmās dienas.

Briselē notiekošā samita dalībnieki norādīja, ka, pateicoties vakcinācijas kampaņai pret Covid-19, Eiropā izdevies panākt ievērojamu progresu cīņā ar pandēmiju, tomēr dažās valstīs situācija joprojām ir ļoti nopietna.

Dalībvalstu līderi arī aicināja tālāk koordinēt pasākumus ES teritorijā iebraukošo un starp valstīm pārvietojošos personu kontrolei. Tāpat paziņojumā teikts, ka nepieciešams gatavoties līdzīga veida krīzēm nākotnē. Turklāt jānovērš šķēršļi vakcīnu piegādei pasaules valstīm, kurām tā nepieciešamas visvairāk.

Ceturtdien Briselē sākās ES dalībvalstu un valdību vadītāju divu dienu sanāksme, kurā plānota plaša darba kārtība. Līderi diskutēs par aktuālo situāciju Covid-19 pandēmijas apkarošanā, ārpolitikas jautājumiem, migrācijas politiku, augstajām enerģētikas cenām, tirdzniecības politiku, kā arī digitālas darba kārtības jautājumiem.

Eiropadomē piedalās visu 27 ES valstu un valdību vadītāji, Eiropadomes priekšsēdētājs un Eiropas Komisijas priekšsēdētāja. Tajā tiek pieņemti būtiskākie un aktuālie ES lēmumi, noteikti vispārējie ES darbības politiskie virzieni un prioritātes.

Eiropadomē valsti pārstāv tikai valsts vai valdības vadītājs, kuru var aizstāt prombūtnē tikai cits deleģēts Eiropadomes loceklis, proti, citas valsts vai valdības vadītājs.

Uz augšu
Back