ĀM parlamentārā sekretāre: Latvijas pilsoņi aktīvi pauž priekšlikumus ES politiku pilnveidei

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa - Lukaševica piedalās Ārlietu ministrijas un Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centra jaunāko diasporas pētījumu "Diasporas apjoma novērtējums" un "Diasporas satīklošana: iesaistīšanās prakse un sadarbības iespējas" prezentācijā Ārlietu ministrijā. FOTO: Zane Bitere/LETA

Latvijas iedzīvotāji aktīvi iesaistās viedokļu apmaiņā ar skaidru vīziju par to, ko sagaida no Eiropas Savienības (ES) un kā tās politiku padarīt iedzīvotājiem tuvāku un saprotamāku, sestdien Strasbūrā Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV) pauda Eiropas nākotnes konferences otrajā plenārsēdē.

Parlamentārā sekretāre konferencē uzsvēra Latvijas nemainīgo atbalstu Eiropas vienotībai un aicināja ikvienu aktīvi iesaistīties viedokļu apmaiņā par to, kā ES padarīt iedzīvotājiem tuvāku un saprotamāku.

"Pandēmija ir vēl viens apstiprinājums tam, ka varam paveikt vairāk un labāk, ja sadarbojamies. Vēlos, lai ES uzmirdzētu ne tikai krīzēs, bet arī ikdienā mēs varētu justies lepni par kopā sasniegto. Eiropas nākotnes konference ir iespēja katram no mums veidot Eiropu tādu, kurā ikviens justos piederīgs," uzrunājot plenārsēdes dalībniekus, uzsvēra Kalniņa-Lukaševica.

Parlamentārā sekretāre norādīja, ka Latvijas iedzīvotāji aktīvi iesaistās viedokļu apmaiņā ar skaidru vīziju par to, ko sagaida no Eiropas. Īpaši tiek izceltas klimata pārmaiņas un pieaugošā plaisa digitālajās prasmēs, kā arī vēlme tikt iesaistītiem ES lēmumpieņemšanā.

"Priekšlikumi ir ļoti konkrēti, un iedzīvotāji no konferences sagaida rezultātus. Mūsu uzdevums onferences noslēgumā ir piedāvāt reālus risinājumus," pauda Kalniņa-Lukaševica.

Dienu iepriekš, 22.oktobrī, pirmo reizi notika arī deviņu tematisko darba grupu sanāksmes, kuru mērķis ir atbalstīt plenārsēdes sagatavošanu, apkopojot iedzīvotāju priekšlikumus. Kalniņa-Lukaševica līdzdarbojas "Vērtības un tiesības, tiesiskums un drošība" darba grupā, kurā tiks skatīti tādi iedzīvotājiem būtiski jautājumi kā ES vērtības un likuma vara, dzimumu līdztiesības veicināšana, cīņa pret dezinformācijas negatīvo ietekmi, korupciju, kiberuzbrukumiem un terorismu.

Eiropas nākotnes konference tika atklāta 2021.gada 9.maijā un tās noslēgums paredzēts 2022.gada pavasarī. Plenārsēde ir viens no centrālajiem konferences elementiem, kurā tiks apkopotas idejas no daudzvalodu digitālās platformas un Eiropas pilsoņu paneļiem un izstrādātas rekomendācijas noslēguma ziņojumam. Tajā ir pārstāvētas gan ES institūcijas - ES Padome, Eiropas Komisija un Eiropas Parlaments, gan Eiropas pilsoņi, ES valstu nacionālie parlamenti, nevalstiskās organizācijas un sociālie partneri.

Konferences laikā ikviens Eiropas iedzīvotājs daudzvalodu digitālajā platformā var uzzināt par Eiropā notiekošajiem pasākumiem, iesaistīties tajos, kā arī apmainīties ar idejām.

Uz augšu
Back