Puntulis: Zemā vakcinācijas aptvere Latvijā ir "postpadomju mantojums"

Kultūras ministrs Nauris Puntulis FOTO: Paula Čurkste/LETA

Zemā vakcinācijas pret Covid-19 aptvere Latvijā un reģiona valstīs kopumā ir "postpadomju mantojums", šādu pārliecību šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

Izejot no šī pieņēmuma, ministrs domā, ka komunikācijas trūkums ar krievvalodīgajiem par vakcinēšanos pret Covid-19 nav galvenais iemesls, kāpēc slimnīcās nonāk tieši daudz krievu valodā runājošu senioru.

Puntulis paliekot pie viedokļa, ka, piemēram, vēstules sūtīšanai krievu valodā par vakcinēšanos pret Covid-19 būtu maz rezultātu, tāpēc šādu rīcību viņš neatbalsta.

Vienlaikus gan Nacionālās apvienības politiķis atzina, ka viņam nebūtu iebildumu, ja "ne valsts valodā" izplatītu praktiskāku informāciju, piemēram, kur tieši konkrētos laikos pieejami vakcinācijas punkti.

Kā ziņots, šoruden Latvijā vērojams ļoti straujš Covid-19 izplatības pieaugums, kad slimības divu nedēļu kumulatīvais rādītājs jau ir pārsniedzis 1600 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, bet pacientu skaits slimnīcās tuvojas 1500.

No slimnīcu mediķiem publiski ir izskanējis, ka, piemēram, Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā līdz pat 80% pacientu esot krievvalodīgie. Tas slimnīcām licis secināt, ka valsts līmenī netiek pietiekami strādāts, lai informācija par Covid-19 un vakcināciju pret infekciju sasniegtu krievvalodīgo Latvijas sabiedrības daļu.

Uz augšu
Back