Saeimas komisija atbalsta ieceri aizliegt Georga lentīšu lietošanu publiskos pasākumos

FOTO: AP/Scanpix

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien pirms galīgā lasījuma atbalstīja grozījumus likumos, kas paredz aizliegt publiskos izklaides un svētku pasākumos, sapulcēs, gājienos un piketos izmantot Georga lentes.

Uz trešo lasījumu tika saņemts viens priekšlikums no deputāta Nikolaja Kabanova (S), kurā viņš rosināja paredzēt izņēmumus Georga lentes lietošanas aizliegumam, piedaloties piemiņas pasākumos kara apbedījumu vietās un pie karā kritušo pieminekļiem, kara notikumu rekonstrukciju laikā, kā arī pasākumos, kuros piedalās ārvalstu diplomāti.

Pēc Ārlietu ministrijas, Valsts drošības dienesta, Valsts policijas un citu iestāžu pārstāvju uzklausīšanas tika pieņemts lēmums priekšlikumu noraidīt.

Jau ziņots, ka iepriekš Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš skaidrojis, ka, ņemot vērā Krievijas ekspansiju Ukrainā un tās īstenoto totalitāro ideoloģiju attiecībā uz bijušajām PSRS republikām, Latvijai ir pamats saskatīt pietiekamu apdraudējumu tās demokrātiskajai iekārtai un drošībai.

"Aizliedzot Georga lentes, tiktu ierobežotas šādas ideoloģijas izpausmes. Mums ir jāparāda sava nostāja pret šo lenšu lietošanu publiskos pasākumos," iepriekš bija norādījis Kaimiņš. Viņš ir teicis, ka viņam nav pieņemamas vērtības, ko simbolizē šī lente līdzīgi kā viņam nav pieņemamas pirātu karoga vērtības.

Jau ziņots, ka pašlaik Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likums paredz, ka publisku pasākumu norises laikā aizliegts izmantot, arī stilizētā veidā, bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus un himnas, nacistisko svastiku, SS zīmes un padomju simbolus - sirpi un āmuru līdz ar piecstaru zvaigzni, izņemot gadījumus, kad to izmantošanas mērķis nav saistīts ar totalitāro režīmu slavināšanu vai izdarīto noziedzīgo nodarījumu attaisnošanu.

Uz augšu
Back