Pēc sakaru pārtraukuma Marsa zonde atsūtījusi pārsteidzošas fotogrāfijas

FOTO: NASA/JPL-Caltech

NASA zonde “Perseverance” nupat piedzīvojusi savu pirmo sakaru pārtraukumu, kas rodas Saules un Marsa novietojuma dēļ. Pēc divas nedēļas ilgā klusuma brīža zonde ir atgriezusies ar pārsteidzošām fotogrāfijām.

Sakaru pārtraukums uz divām nedēļām bija ar visām Marsa zondēm. Pārtraukums rodas tādēļ, ka Marss uz brīdi nonāk aiz Saules, skatoties no Zemes perspektīvas. Šādā novietojumā nav iespējams nosūtīt komandas vai saņemt ziņas no Marsa. Tieši tāpēc zondes tiek apzināti liktas mierā.

Tomēr tagad Marss atkal ir sasniedzams, ko zonde apstiprinājusi, “sazvanoties” ar Zemi un atsūtot brīnišķīgas Džezero krātera fotogrāfijas.

“Esmu atpakaļ darbā, novietojusies starp šiem diviem skaistajiem akmens atsegumiem. Esmu šo to nofotografējusi, izpētījusi laikapstākļus, veikusi ķīmiskos eksperimentus un atjaunojusi programmu,” zondes “Twitter” kontā raksta NASA komanda.

Ierakstam pievienotas divas brīnišķīgas fotogrāfijas, kurās redzama zondes apkārtne. Kopš pamošanās zonde uzņēmusi vairāk nekā divas fotogrāfijas. Tās iespējams aplūkot šeit.

“Perseverance” uz Marsa nolaidās šā gada 18. februārī, un tās galvenais mērķis ir meklēt senas dzīvības pēdas uz planētas, kā arī savākt iežu paraugus, kurus vēlāk plānots nogādāt uz Zemi.

Uz augšu
Back