Stepaņenko ieskatā, sadarbspējīgu sertifikātu sistēma esot novedusi pie liela haosa un tā, ka sertifikāti "tiek viltoti, lai cilvēki varētu strādāt un pabarot savu ģimeni". Pēc viņas domām, sertifikāti noved pie liekām problēmām, kas radušās, jo cilvēki esot "sašķiroti divās grupās". Tas neveicināšot vakcinācijas aptveri, jo cilvēki tāpat meklēšot veidu, kā turpināt strādāt bez sadarbspējīgā sertifikāta, klāstīja politiķe.
Armagana skaidroja, ka sertifikāti ieviesti visā ES, tāpēc arī Latvijai bija jāizveido sistēma, kā sadarboties ar ES institūcijām un varētu pārbaudīt personas. Arī Feldmane rosināja neatcelt sertifikātu sistēmu, sakot, ka tas ļoti negatīvi ietekmēs sabiedrību.
No opozīcijas deputātiem tika saņemts priekšlikums ļaut strādāt, veicot Covid-19 antigēnu testus.
Opozīcijas deputāte Ramona Petraviča ("Neatkarīgie") klāstīja, - "ja cilvēki nevarēs strādāt, viņi nomirs no bada, ne Covid-19". Komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (JKP) uz to atbildēja, ka iedzīvotāji nenomirs ne no bada, ne Covid-19, ja viņi vakcinēsies.
Komisija šodien lēma atbalstīt veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) priekšlikumu, kas paredz, ka valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībām, kuru pamatdarbības veids ir veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana un kuras sniedz stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus Covid-19 pacientiem, ir tiesības organizēt brīvprātīgo darbu atbilstoši Brīvprātīgā darba likumā noteiktajai kārtībai.
Deputāti arī vienojās, ka šādu normu iestrādās Brīvprātīgā darba likumā, lai krīzes gadījumos veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēji var organizēt brīvprātīgo darbu.