T, 31.05.2023.

ReTV: "Zini savas tiesības!" Personas dati patērētāja tiesību piemērošanā

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Ekrānšāviņš

Kanāls ReTV piedāvā jaunu raidījumu ciklu "Zini savas tiesības!", kura ietvaros norisināsies virkne diskusiju ar mērķi sniegt noderīgu informāciju par dažādās tiesību jomās pastāvošām indivīda likumīgajām tiesībām, pienākumiem un to piemērošanu ikdienas dzīvē.

Šajā sarunā ar ekspertiem skaidrosim svarīgāko par personas datiem patērētāja tiesību piemērošanā.

Latvijā jau trīs gadus ir spēkā Vispārīgā datu aizsardzības regula. Jaunais regulējums ne vien būtiski palielināja iespējamos sodus par fizisko personu datu aizsardzības pārkāpumiem, bet arī būtiski paplašināja katra no mums iespējas pašiem kontrolēt un ierobežot savu datu izmantošanu, piemēram, komersantu peļņas nolūkos. Kāda ir situācija, kādas ir izplatītākās uzņēmēju – datu pārziņu – kļūdas, apstrādājot savu klientu datus? Vai cilvēki apzinās savu datu nozīmi un tiesības ierobežot to apstrādi, it īpaši digitālajā vidē, un kā šīs tiesības izmantot?

Raidījuma viesi:

  • Datu valsts inspekcijas direktores vietniece Lāsma Dilba
  • Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes dekāns, sertificēts datu aizsardzības speciālists Ivo Krievs.

Tiesībpratībā izglītojošā desmit raidījumu cikla "Zini savas tiesības" mērķis ir sniegt noderīgu informāciju par dažādās tiesību jomās pastāvošām indivīda likumīgajām tiesībām, pienākumiem un to piemērošanu ikdienas dzīvē.

MAF logo
MAF logo Foto: MAF

„Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem”. “Par raidījuma "Zini savas tiesības" saturu atbild SIA "VIDZEMES TELEVĪZIJA".

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais