Sv, 28.05.2023.

Pašvaldībās krasi pieaug bēru skaits; domā par kapsētu paplašināšanu

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 13
Foto: Zane Bitere / LETA

Lielākajās pašvaldībās pēdējā mēneša laikā pieaudzis bēru skaits. Daugavpilī vēl nesen vidējais bēru skaits mēnesī bija nedaudz pāri simtam; tagad jau tuvojas diviem simtiem. Pašvaldībā jau sāk domāt, kā rīkoties, ja šāda drūma tendence turpināsies. Būs jādomā par kapsētu teritorijas paplašināšanu, vēsta ReTV.

Sazinoties ar vairākām pašvaldībām, aina ir drūma - Valmierā bēru skaits pēdējā mēneša laikā palielinājies par 39%; Liepājā par 35%, Jelgavā arī par 39%. Visās pašvaldībās norāda - tendence ir skarba. Iespējams, nākotnē būs jādomā par kapsētu paplašināšanu.

Lai gan šonedēļ mirstības rādītāji Daugavpils reģionālajā slimnīcā beidzot ir kritušies, visu oktobri, kā arī vēl pagājušo nedēļu tie tik un tā saglabājās augsti. Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs ir bažīgs, vai drīzumā pēc mājsēdes atcelšanas situācija neatkārtosies un vai Covid-19 morgs nebūs pārpildīts.

Grigorijs Semjonovs, SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” valdes loceklis: “Ja mēs runājam par ierasto laiku pirms situācijas uzlabošanās, kā arī to situāciju, kuru gaidām pēc lokdauna atcelšanas, principā - mēs tiekam galā, tikai pateicoties tām izmaiņām, ko ieviesa rajona pašvaldības, kā arī vietējās pašvaldības, lai nodrošinātu laicīgu apbedījumu procesu nodrošināšanu.”

Arī apbedījumu apsaimniekotājs pilsētā norāda - lai cik skarbi skanētu, darba ir pilnas rokas.

Alla Semjonova, SIA “Labiekārtošana-D” rituālo pakalpojumu iecirkņa vadītāja p.i.: “Vidēji var teikt tā - no 100 līdz 120 bērēm mēnesī. Izvērtējot kopš rudens sākuma, jau septembrī bija pāri 130, 140. Nu, oktobrī mums sanāca 180.”

Viņa gan norāda, ka glābj tas, ka papildus apbedījuma vietas tiek veidotas gadu uz priekšu. Šobrīd Daugavpilī ir teorētiski iezīmētas 1500 apbedījumu vietas, no kurām vairāk nekā 450 jau ir gatavas tūlītējai izmantošanai. Par skarbo realitāti LRT+ stāsta arī kaprači, sakot - tādu mirstību viņi savās darba gaitās vēl nav pieredzējuši. “Patlaban situācija ir bēdīga. Pilsētā mirst ļoti daudz cilvēku. Ir jāvakcinējas,” atzīst Deniss, kapracis Daugavpilī.

Arī apbedīšanas firmā uzsver - iepriekšējā mēnesī bijis rekordliels apbedīto skaits. “Ja salīdzinām ar iepriekšējo gadu, tad decembrī bija liels mirušo pieplūdums, bet šogad tas ir iesācies oktobrī,” pauž Olga Muižniece, SIA “G.GRANTIS” direktore.

Pēc Slimību profilakses un kontroles centra sniegtās informācijas, pagājušajā mēnesī devušies mūžībā 533 cilvēki, kuriem bija Covid-19.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 13

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu