VM rēķinās, ka sertifikāta prasības dēļ varētu būt jāatstādina no darba arī mediķi

FOTO: EPA/Scanpix

Patlaban saskaņā ar slimnīcu sniegto informāciju vakcinācijas aptvere mediķu vidū ir tuvu 100%, tomēr Veselības ministrija (VM) rēķinās, ka būs gadījumi, kad Covid-19 sertifikāta neesamības dēļ no darba pienākumu pildīšanas nāksies atstādināt arī mediķus, pavēstīja VM.

Ministrijā pagaidām nesniedz informāciju par potenciāli atstādināmo mediķu skaitu no 15.novembra, kad stāsies spēkā prasība par vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas sertifikāta nepieciešamību darba pienākumu veikšanai. Taču VM norāda, ka precīzāku informāciju par vakcinācijas aptveri ārstniecības personu lokā jālūdz darba devējam - attiecīgajai ārstniecības iestādei.

vēstīja Latvijas Televīzija, Daugavpils reģionālajā slimnīcā patlaban vakcināciju nav sākuši aptuveni 300 darbinieku, kā rezultātā Daugavpils pašvaldība šodien sasaukusi civilās aizsardzības komisijas sēdi ar mērķi rast risinājumu šai problēmai.

Jau ziņots, ka no 15.novembra visus veselības aprūpes pakalpojumus, tai skaitā gan valsts apmaksātos, gan arī maksas pakalpojumus visās jomās - gan primārajā un ambulatorajā veselības aprūpē, gan stacionārajā veselības aprūpē, gan zobārstniecībā, gan rehabilitācijā, gan neatliekamajā veselības aprūpē personām varēs sniegt tikai veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēji ar spēkā esošu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Savukārt ārstniecības personām, kas sākušas vakcināciju, bet nav pabeigušas vakcinācijas kursu, būs jāveic Covid-19 testi. Testēšana tiek nodrošināta valsts apmaksātas rutīnas skrīninga testēšanas apmēros atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē publicētajam Covid-19 testēšanas algoritmam.

Uz augšu
Back