Sākušās Latvijas bruņoto spēku un NATO kaujas grupu kopīgas militārās mācības

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Ādažu bāzē notiek pirmo četru jauno "Patria" 6x6 bruņumašīnu svinīgā pieņemšana.
Ādažu bāzē notiek pirmo četru jauno "Patria" 6x6 bruņumašīnu svinīgā pieņemšana. Foto: Evija Trifanova/LETA

Ādažu poligonā sākušās iepriekš plānotas Latvijas bruņoto spēku un NATO kaujas grupu kopīgas militārās mācības "Bold Axe", TVNET informēja Aizsardzības ministrija.

Mācības norisināsies līdz 14.novembrim.

Militārajās mācībās piedalās Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigādes karavīri, Latvijas Nacionālās Aizsardzības akadēmijas kadeti un karavīri no Latvijā un Igaunijā izvietotajām NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupām.

Mācību mērķis ir pilnveidot sadarbību un savietojamību rotu un kaujas grupu līmenī, izpildot aizsardzības operācijas gan lauka apvidū, gan pilsētvidē. Tāpat mācībās tiek trenēta kaujas gatavība un uzdevumu izpilde ar traucētiem radio sakariem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot NATO solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Daudznacionālā kaujas grupa Latvijā ir pilnībā integrēta Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē un tā sastāv vairāk nekā 1500 karavīriem no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa Latvijā dienesta pienākumus pilda rotācijas kārtībā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā sagaidīšanas ceremonija notika 2017.gada 19.jūnijā Ādažu bāzē.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu