Pk, 12.08.2022.

Video ⟩ Brīvības pieminekļa izgaismošanas atklāšana

TVNET/LETA
Brīvības pieminekļa izgaismošanas atklāšana
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 19
Atklāts Brīvības pieminekļa izgaismošanas projekts
Atklāts Brīvības pieminekļa izgaismošanas projekts Foto: Jānis Škapars/TVNET

Šovakar vairāki tūkstoši cilvēku sapulcējušies vērot Brīvības pieminekļa izgaismošanas atklāšanu.

Pirms pieminekļa izgaismošanas atklāšanas skaļruņos tika atskaņoti aicinājumi klātesošajiem ievērot epidemioloģiskās drošības noteikumus - nedrūzmēties, ievērot distancēšanos. Pieminekļa pakājē, kā arī parkā pie pieminekļa vakarā sanākuši vairāki tūkstoši cilvēku, vietām interesentiem arī drūzmējoties.

Uz notikumu ieradušās daudzas ģimenes ar bērniem, cilvēkiem līdzi ir arī mazi Latvijas valsts karogi. Cilvēki ar interesi vērojuši gaismu performanci, izgaismojot Brīvības pieminekli.

Interesenti izvietojušies arī Bastejkalnā, kur sadegts daudz sveču. Savukārt Brīvības pieminekļa pakājē guļ iedzīvotāju dienas garumā atnestie ziedi un sveces.

Notiekošo uzrauga vairākas policijas ekipāžas.

Kā ziņots, 2018.gada nogalē domubiedru grupa bijušā Valsts prezidenta Valda Zatlera vadībā dibināja Brīvības pieminekļa izgaismošanas fondu. Fonda mērķis bija nodrošināt Brīvības pieminekļa izgaismošanu - projekta izstrādi, projektēšanu un apgaismojuma uzstādīšanu.

Lai izgaismotu Brīvības pieminekli, fonds sāka labdarības kustību "Gaisma mūsu brīvībai!", aicinot ikvienu ziedot un kļūt par brīvības gaismas draugu. Reiz celts un atjaunots par tautas ziedojumiem, piemineklis gaismā tiks celts par tautas līdzekļiem, uzsvēra Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda pārstāve.

Klātienē Brīvības pieminekļa mākslinieciskā izgaismošana būs skatāma līdz pat plkst.22.45, skaņas un gaismas performance septiņu minūšu garumā tiks atkārtota ik pa 15 minūtēm.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu