T, 10.08.2022.

Latvijā pilnībā vakcinēti jau 60% iedzīvotāju

TVNET/LETA
Latvijā pilnībā vakcinēti jau 60% iedzīvotāju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 28
Vakcinācijas centrs "ATTA centrs" Krasta ielā.
Vakcinācijas centrs "ATTA centrs" Krasta ielā. Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijā vakcinācijas kursu noslēguši jau 60% iedzīvotāju, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Šīs nedēļas pirmajās trīs dienās vidēji dienā tikuši potēti kopumā apmēram 10 100 cilvēku, kas ir mazāk nekā pēdējā mēneša laikā, turklāt pirmo pošu saņēmēju skaits vairs nepārsniedz 2900 cilvēku dienā, kopējam vakcinācijas epizožu skaitam pamatā veidojoties no otro devu ievadīšanas.

Trešdien Latvijā pirmo vakcīnas devu saņēmuši 2418 cilvēki, bet otro - 4280, savukārt ar "Johnson&Johnson" vakcīnu, kam nepieciešama tikai viena deva, trešdien sapotēti 1272 cilvēki. Imunizācijas valsts padome gan arī pēc potēšanās ar "Johnson&Johnson" vakcīnu iesaka saņemt otru poti no "Pfizer" vai "Moderna".

Savukārt potēšanas apjomi ar trešo devu vairs īpaši neatpaliek no vakcinēšanas ar pirmo devi - vakar 2595 cilvēki saņēmuši Covid-19 potes papildu devu imunitātes nostiprināšanai. Visi minētie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi. Vakcināciju veikušas 403 iestādes, bet visvairāk sapotēja "Veselības centru apvienība".

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši ap 988 154 jeb ap 52,5% no visiem valsts iedzīvotājiem. No tiem otro devu saņēmuši ap 872 908 iedzīvotāju, bet vēl ap 258 500 cilvēku ir saņēmuši "Johnson&Johnson" potes, kam atbilstoši valstī spēkā esošajam regulējumam nepieciešama tikai viena deva, līdz ar to vakcinācijas procesu pabeigušo kopskaits sasniedzis 1,13 miljonus jeb 60,11% no visiem valsts iedzīvotājiem.

Rēķinot pirmās potes un "Johnson&Johnson" vakcīnas saņēmēju kopskaitu, tas šajās dienās sasniedzis aptuveni 1,24 miljonus cilvēku. Savukārt ar "trešo devu" līdz šim Latvijā vakcinēti ap 41 200 cilvēku jeb 2,18% iedzīvotāju. Atbilstoši medicīnas speciālistu ieteikumiem, "trešo vakcīnas devu" sākotnēji sāka potēt cilvēkiem ar ļoti novājinātu imunitāti, vecāka gada gājuma cilvēkiem un medicīnas darbiniekiem, kas strādā ciešā kontaktā ar Covid-19 pacientiem, bet pēdējie valdības lēmumi dod iespēju potēties arī plašākam cilvēku lokam.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson" jeb "Janssen", taču "AstraZeneca" vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto. 2020.gada decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās 2021.gada marta izskaņā. Latvijā vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotājiem ir pieejamas no 12 gadu vecuma.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu