T, 29.03.2023.

Par "Gada rīdzinieku 2021" pasludināts zinātnieks Kloviņš

TVNET/LETA
Par "Gada rīdzinieku 2021" pasludināts zinātnieks Kloviņš
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Foto: Mārtiņš Staķis

Rīgas domes balva "Gada rīdzinieks 2021" un Goda raksts šogad par izciliem panākumiem zinātnē, lai pasargātu cilvēku veselību un dzīvību pandēmijas apstākļos, piešķirts profesoram, bioloģijas doktoram Jānim Kloviņam.

"Pateicoties šī Gada rīdzinieka darbam, Latvija var izsekot visu Covid-19 celmu izplatībai. Tie ir nenovērtējami dati! Tieši tāpēc man ir liels gods sveikt profesoru Jāni Kloviņu - 2021.gada rīdzinieku!" sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (AP).

Savukārt Kloviņš norādīja, ka vairāk uztver šo balvu kā atzinību nevis sev, bet zinātnei, ne tikai Latvijas zinātniekiem, bet arī zinātnei kopumā. "Šī nelaime, kas mums ir nākusi kā pandēmija, patiesībā no tās izeju ir raduši tieši zinātnieki," izteicās profesors.

Tāpat Atzinības rakstu par pašaizliedzīgu, atbildīgu un profesionālu darbu sabiedrības veselības labā Covid-19 pandēmijas apstākļos saņēma epidemiologs un blogeris Ņikita Trojanskis. Savukārt par aktīvu darbību Covid-19 pandēmijas laikā, sniedzot iespēju baudīt neierastas un kvalitatīvas kultūras norises epidemioloģiski drošos apstākļos, Atzinības rakstu piešķīra kultūrtelpas "Hanzas perons" vadītājai Ievai Irbinai.

Saņemot Atzinības rakstu, "Hanzas perona" vadītāja Irbina sacīja, ka "apstādināt mūs ir ļoti viegli, bet mēs tam galīgi nepiekrītam un neticam, un ejam uz priekšu". Viņa norādīja, ka tieši tas, ka "mums teica "jūs neko nevarat darīt", mums lika rast ļoti daudz veidus, kā mēs varam darīt un kā iedvesmot cilvēkus".

"Tā ir arī atzinība visai kultūras nozarei kopumā un tā ir zīme tam, ka kultūras notikumu loma mums, rīdziniekiem, un arī Rīgas viesiem ir tikai pieaugoša," sacīja Irbina.

Epidemiologs Trojanskis savukārt atzīmēja, ka no sākumā viņam nebija sajūtas, ka spēj kaut ko ietekmēt, taču tieši cilvēku uzticēšanās devusi viņam šādu sajūtu.

Uz pašvaldības apbalvojumu "Gada rīdzinieks" var pretendēt jebkuras valsts piederības un tautības persona, kas sasniegusi 18 gadu vecumu un ar savu talantu un darbu ir veicinājusi Rīgas atpazīstamību un pievērsusi sabiedrības uzmanību Latvijas galvaspilsētai.

Pretendentus balvai varēja pieteikt ikviens Rīgas iedzīvotājs. Iesūtītos pieteikumus vērtēja žūrija Rīgas domes priekšsēdētāja vadībā. Žūrijā darbojās fiziķis, Latvijas Universitātes profesors Vjačeslavs Kaščejevs, Žaņa Lipkes memoriāla direktore Lolita Tomsone, inovāciju vadības uzņēmuma "Helve" līdzdibinātāja un "TechChill" valdes locekle Marija Ručevska, Latvijas Televīzijas kultūras žurnāliste Eva Johansone, Rīgas domes priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna biroja vadītāja Kristīne Cinkus un Rīgas Tūrisma un investīcijas aģentūras direktora vietniece, Tūrisma pārvaldes priekšniece Ieva Lasmane, un Rīgas domes Apkaimju iedzīvotāju centra projektu vadītājs apkaimju attīstības jautājumos Villiams Vrobļevskis.

Balvas "Gada rīdzinieks" saņēmējs tradicionāli tiek nosaukts 18.novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltītajā Rīgas domes svinīgajā sēdē.

Līdz šim apbalvojumu "Gada rīdzinieks" saņēmuši bokseris Mairis Briedis, operdziedātāja Elīna Garanča, komponists Boriss Rezņiks, tenisiste Aļona Ostapenko, diriģenti Romāns Vanags un Māris Sirmais, maestro Raimonds Pauls, režisors Alvis Hermanis, hokeja treneris Jūliuss Šuplers, Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars, māksliniece Džemma Skulme, mecenāti Ināra un Boriss Teterevi, kā arī Zaiga un Māris Gaiļi.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu