Turpmāk makšķerēšanas un zvejas kontroli veiks Valsts vides dienests

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Makšķerēšana.
Makšķerēšana. Foto: mammadaba.lv

Turpmāk makšķerēšanas un zvejas kontroli veiks Valsts vides dienests (VVD), to paredz šodien valdības akceptētie grozījumi Zvejniecības likumā.

Līdz šim ār šo funkciju nodarbojās arī Dabas aizsardzības pārvalde (DAP). Pēc tam, kad šis likums tiks pieņemts Saeimā un stājies spēkā, DAP savas kompetences ietvaros konstatēs un fiksēs pārkāpumus īpaši aizsargājamo dabas teritoriju, sugu un biotopu aizsardzības prasību uzraudzības ietvaros, neveicot specializētus zivju resursu aizsardzības un uzraudzības pasākumus.

Saglabājas DAP tiesības veikt administratīvā pārkāpuma procesu līdz administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanai, kā arī tiesības izcelt un iznīcināt nelikumīgos zivju ieguves rīkus neuzsākot administratīvā pārkāpuma procesu, ja to īpašnieks nav noskaidrojams.

Savukārt administratīvā pārkāpuma lietu izskatīšana tiks nodota VVD.

Grozījumi arī paredz precizēt arī atsevišķas normas attiecībā uz zivju sugu pārvietošanu, pavairošanu un jaunu sugu ieviešanu.

Plānots vienkāršot procedūru, paredzot, ka vietējo zivju sugu pārvietošanai dabiskajās ūdenstilpēs būs nepieciešams tikai Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" rakstisks saskaņojums, bet nebūs nepieciešama DAP atļauja.

Savukārt svešzemju vai vietējā areālā nesastopamu zivju sugu ieviešanai, izlaišanai un pavairošanai dabiskajās ūdenstilpēs būs nepieciešama DAP rakstiska atļauja.

Likumprojekts paredz noteikt atbildību par specializētu zivju audzēšanu un ūdensaugu kultivēšanu Latvijas ūdeņos bez attiecīgās pašvaldības izdotas atļaujas.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu