P, 15.08.2022.

Policija izbeidz procesu par Liepnieka konsultācijām Rīgas Centrāltirgum

LTV "De Facto"
Policija izbeidz procesu par Liepnieka konsultācijām Rīgas Centrāltirgum
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 10
Jurģis Liepnieks.
Jurģis Liepnieks. Foto: Edijs Pālens/LETA

Šogad pavasarī Valsts policija nolēma izbeigt kriminālprocesu par sabiedrisko attiecību konsultanta Jurģa Liepnieka konsultācijām, kas sniegtas Rīgas Centrāltirgus vadībai, ziņo LTV raidījums “de facto”.

LTV vēsta, ka 2018.gada janvārī, pusgadu pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām, politiskā konsultanta Jurģa Liepnieka ģimenes firma noslēdza līgumu ar Rīgas Centrāltirgu. Samaksa – 44 000 eiro. “de facto” atgādina, ka Centrāltirgus pakļaujas Rīgas domei, kurā tolaik valdīja partija “Saskaņa”, bet Liepnieks agrāk konsultējis “Saskaņu” un pat vadījis partijas priekšvēlēšanu kampaņu.

Domes opozīcijas deputāts Vilnis Ķirsis par Liepnieka darījumu ar Centrāltirgu uzrakstīja iesniegumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam. Tur informāciju vērtēja gadu un pārsūtīja policijai.

“Ņemot vērā Kriminālprocesa likumā noteikto institucionālo piekritību un faktu, ka iesniegumā minētās ziņas nesaturēja norādi par publiskas personas institūciju darbinieku, t.sk. valsts amatpersonu, noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas saistīts ar korupciju, KNAB minēto iesniegumu atbilstoši kompetencei pārsūtīja Valsts policijai,” raidījumam skaidroja KNAB Komunikācijas nodaļā.

Policija vēl pēc diviem gadiem kriminālprocesu izbeidza, jo izmeklētāji secinājuši – pakalpojumi tiešām sniegti.

Lēmumā par krimināllietas izbeigšanu lasāms, ka iesaistītie liecinājuši policijai: Liepnieks ar toreizējo Centrāltirgus sabiedrisko attiecību speciālistu Aleksandru Šuņinu un tā laika valdes priekšsēdētāju Arti Druvinieku esot tikušies aptuveni reizi nedēļā, var noprast, ka gada garumā. Lēmumā norādīts, ka konsultācijas notikušas par mājaslapas uzlabošanu, tematiskiem tirdziņiem, “Facebook” un “Google” izmantošanu.

Pēc ”de facto” aprēķiniem, viena konsultācija izmaksāja aptuveni 900 eiro (ieskaitot nodokļus).

Pārrunāto neviens nepierakstīja, konkrētus darba rezultātus arī nesauc. Jurģis Liepnieks sarunā ar “de facto” norādīja, ka precīzi vairs neatceras tā laika notikumus, bet konsultācijas tiešām sniegtas, un par to rezultātu skaidroja: “Šo “brainstormu” rezultāts atainots arī dokumentos... [Centrāltirgus mārketinga] stratēģija ir tas gala produkts.”

Bijušais “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks no darba Centrāltirgū aizgāja šovasar, taču apgalvo, ka specifiskas detaļas par konsultācijām neatceras: “Tur bija darbs ar pozicionēšanu sabiedrības acīs, strādājām ar publiskiem pasākumiem. Tika veidoti gadskārtu svētki, pasākumi, kas saistīti ar publiskā tēla uzlabošanu.” LTV noskaidroja, ka nedz Aleksandrs Šuņins, nedz Artis Druvinieks, aizejot no darba, konsultāciju laikā iegūtas zināšanas vai idejas citiem Rīgas Centrāltirgus darbiniekiem nav nodevuši.

Policijas inspektore Kristīne Muižniece, kas nolēma izbeigt lietu, stāsta – liecinieki redzējuši Liepnieku regulāri nākam pie tirgus vadības. Rezultātu izmeklētāja esot redzējusi savām acīm: “Atvērts jauns, modernizēts paviljons, pirms tam šāda doma nevienam nebija bijusi.

Konsultāciju rezultātā atvērts gastronomiskais paviljons, ja atceros, tā viņu sauc, tur tiek piesaistīti tūristi, tur ir ļoti interesanti. Aizejiet paskatīties. Pirms šo konsultāciju nekas tāds netika darīts. Noteikti bijis konsultāciju, apspriežu rezultātā.

Nevaru konkrēti pateikt, kurš kad teica, vai tas izdomāts pēc vai iepirkuma laikā, to es nemāku pateikt…”

Iespēju pārsūdzēt policijas lēmumu neizmantoja arī iesniedzējs Vilnis Ķirsis. Kamēr ilga izmeklēšana, viņš no opozīcijas deputāta kļuva par vicemēru. Centrāltirgus pagaidu valdes priekšsēdētājs neuzskata, ka iepirkums un līgums ar valdi būtu bijis jāpēta dziļāk un jāvēršas pret bijušo valdi.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu