Lielākajā daļā Latvijas teritorijas sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu

FOTO: Ivars Soikāns/LETA

Sniega un apledojuma dēļ otrdienas rītā ir apgrūtināti braukšanas apstākļi pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem visā Latvijā, izņemot Liepājas apkārtni, liecina VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) apkopotā informācija.

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, slidenie un sniegotie ceļu posmi tiek tīrīti un kaisīti ar pretslīdes materiāliem. Ceļu uzturēšanas darbos šorīt ir iesaistītas 200 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Ceļu uzturētāji atgādina, ka šajā gadalaikā autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties ātrumu un ieturot droši distanci uz ceļa. Snigšanas laikā sniega sega uz ceļiem var veidoties atkārtoti, tāpat ceļi var atkārtoti apledot arī pēc apstrādes ar reaģentiem. Pēc snigšanas beigām valsts galvenie autoceļi no sniega ir jānotīra trīs stundu laikā, savukārt uz mazāk noslogotiem ceļiem šiem darbiem tiek dots laiks līdz pat 24 stundām.

Par slideniem valsts autoceļu posmiem ikviens tiek aicināts informēt LVC, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555.

Kā informēja Rīgas domes (RD) pārstāvji, lai arī Rīgas ielas naktī tika tīrītas un kaisītas vairākkārt, putenis un vējš apgrūtināja tīrīšanas darbu, sapūšot sniegu atpakaļ uz brauktuvēm un veloceļiem, tāpēc

otrdien satiksmes dalībniekiem galvaspilsētā jārēķinās ar neērtībām un ilgāku ceļā pavadīto laiku.

saistībā ar snigšanu un puteni aizvadītajā naktī šorīt satiksmes kustība pilsētā ir apgrūtināta. Ielās tīrīšanas tehnika turpina strādāt ar pilnu jaudu, taču jārēķinās ar krietni ilgāku laiku ierastā maršruta veikšanai.

Lai satiksme noritētu droši un rīta stundās mazinātu sastrēgumus, iedzīvotāji tiek aicināti rūpīgi izvērtēt nepieciešamību pārvietoties, izvēloties strādāt attālināti, bet vajadzības gadījumā būtu vēlams izmantot sabiedrisko transportu.

Vēl pulksten 6 Rīgā dažviet putināja. "Putenis un vējš ir ļoti apgrūtinājis tīrīšanas darbu, sapūšot sniegu atpakaļ uz brauktuves un veloceļiem. Nakts laikā Rīgas ielas tika kaisītas trīs reizes, tilti tika tīrīti un kaisīti pat piecas reizes," norāda Satiksmes departamentā.

Sniega tīrīšanas darbi pulksten 6.30 turpinājās, taču uz brauktuvēm vietām tāpat vēl bija redzami lieli sniega sanesumi. Apgrūtināta satiksmes kustība ir Rīgas Vidzemes priekšpilsētā, Brīvības ielā, kā arī Sergeja Eizenšteina, Ulbrokas un Mežciema ielās.

Kā norāda pašvaldībā, visi Rīgas tilti ir notīrīti, bet patlaban turpinās darbs pie pieturvietu kopšanas.

Kopējās satiksmes plūsmas palēnināšanās ietekmē arī sabiedriskā transporta kursēšanu. Pulksten 6.30 Rīgā atsevišķu autobusu maršrutu kavējumi ir līdz desmit minūtēm, trolejbusu un tramvaju kursēšanā būtisku kavējumu nav. Jāņem vērā, ka situācija mainās katru brīdi. Pirms maršruta veikšanas iedzīvotāji aicināti sekot līdzi jaunākajiem pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" datiem.

Kopumā tiek tīrītas 1737 Rīgas ielas, kas iedalītas trīs dažādās kategorijās.

Pirmoreiz regulāro darbu grafikā ir iekļauta arī trešās kategorijas jeb apkaimju mazāku ielu tīrīšana.

Paredzēts, ka otrdien tehnika dosies arī uz šīm ielām.

Prioritāri pilsētā notiek maģistrālo ielu, tiltu un pārvadu, kā arī ielu, kurās kursē sabiedriskais transports, un veloinfrastruktūras tīrīšana, kam seko mazākas nozīmes jeb apkaimes ielas.

Snigšanas laikā ielu tīrīšanas un kaisīšanas galvenais uzdevums ir nodrošināt ielu caurbraukšanu. Jāņem vērā, ka intensīvas snigšanas apstākļos ievērojams sniega daudzums uz ielām var atkārtoti parādīties ļoti īsā laikā, tostarp arī neilgi pēc brauktuves tīrīšanas. Tāpat putināšanas laikā uz brauktuvēm var veidoties sniega sanesumi, skaidro Rīgas domē. Savukārt, kad snigšana ir beigusies, sniegam no maģistrālajām ielām, tiltiem, pārvadiem, veloinfrastruktūras un sabiedriskā transporta maršrutu līnijām ir jābūt notīrītam trīs stundu laikā, bet no otrās kategorijas ielām - četru stundu laikā.

Par jautājumiem, kas saistīti ar ielu un ietvju uzturēšanu ziemā, iedzīvotāji var vērsties RD Satiksmes vadības centrā pa tālruni 8000 3600 un Apkaimju iedzīvotāju centrā pa bezmaksas informatīvo tālruni 8000 0800.

Lai satiksme noritētu droši, šādos laika apstākļos transportlīdzekļu vadītājiem ir savlaicīgi jāplāno maršruts un jābūt īpaši piesardzīgiem, ieturot lielāku distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim. Snigšanas laikā jāizvēlas braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošs ātrums, neveicot straujus manevrus.

Ikdienas tīrīšanas darbu Rīgas ielās nodrošina 67 transporta vienības - 47 automašīnas un 20 traktorvienības. Kaisīšanai ir pieejami 5500 tonnu sāls un 3000 tonnu sāls-smilts maisījuma.

Jau iepriekš ziņots, ka satiksmes kustības dalībniekiem šajās dienās ir jārēķinās arī ar ierobežojumiem saistībā ar NATO ārlietu ministru sanāksmes norisi Rīgā.

Uz augšu
Back