P, 15.08.2022.

Balstvakcīnu pēc vakcinēšanās ar "AstraZeneca" varēs saņemt pēc pieciem mēnešiem

LETA
Balstvakcīnu pēc vakcinēšanās ar "AstraZeneca" varēs saņemt pēc pieciem mēnešiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 23
Foto: Reuters/ScanPix

Saistībā ar jauno Covid-19 omikrona paveidu Latvijā koriģētas galvenās rekomendācijas balstvakcīnu saņemšanai, paredzot, ka balstvakcīnu pēc vakcinēšanās ar "AstraZeneca" varēs saņemt pēc pieciem mēnešiem, otrdien valdības sēdē atklāja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Lēmumu par rekomendāciju izmaiņām Imunizācijas valsts padome (IVP) pieņēmusi sēdē pirmdien, 29.novembrī.

IVP jaunās rekomendācijas paredz, ka papildus iepriekš noteiktajām iedzīvotāju grupām balstvakcinācija jāsaņem visām personām vecumā no 40 gadiem.

Pēc pirmās vakcinācijas ar vīrusa vektoru vakcīnām balstvakcinācija atbilstoši jaunajām IVP rekomendācijām jāsaņem visiem iedzīvotājiem vecumā no 18 gadiem astoņas nedēļas pēc "Johnson & Johnson" vakcīnas saņemšanas, kā arī piecus mēnešus pēc "AstraZeneca" vakcīnas saņemšanas.

Līdz šim balstvakcināciju pēc "AstraZeneca" saņemšanas varēja saņemt ne ātrāk kā pēc sešiem mēnešiem.

Pēc primārās vakcinācijas ar "Pfizer-BioNTech" un "Moderna" vakcīnām balstvakcināciju var saņemt personas vecumā no 18 gadiem pēc sešiem mēnešiem.

"AstraZeneca" balstvakcīnas saņemšanas termiņu par mēnesi varētu saīsināt no ceturtdienas

No ceturtdienas, 2.decembra, ar ražotāja "AstraZeneca" vakcīnu potētajiem balstvakcināciju varētu noteikt pēc pieciem mēnešiem, nevis sešiem, kā tas paredzēts patlaban, preses konferencē sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Viņš skaidroja, ka šodien būs pieejams Imunizācijas valsts padomes (IVP) lēmums par šo jautājumu, un, vadoties pēc tā, tiks veiktas izmaiņas vakcinācijas rokasgrāmatā. Līdz tam gan vēl būšot jāielādē attiecīgie iedzīvotāju dati vakcinācijas sistēmā.

Vaicāts par "Johnson&Johnson" balstvakcīnas saņemšanas noteikšanu derīga sertifikāta iegūšanai, ministrs norādīja, ka nav pieņemts nekāds konkrēts lēmums, taču viņš atklāja, ka Latvijā tiek apspriesta iespējama sākotnējās vakcinācijas sertifikāta termiņa ieviešana.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu