Igaunijā pēc ierašanās no omikrona paveida riska valstīm obligāti būs jāveic Covid-19 tests

FOTO: Reuters/ScanPix

Igaunijā no trešdienas Covid-19 tests būs obligāti jāveic cilvēkiem, kas ieradīsies no valstīm, kur pastāv pastiprināts risks inficēties ar koronavīrusa omikrona paveidu, nolēmusi valdība.

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) pašlaik par riska zonu atzinis astoņas Āfrikas dienviddaļas valstis - Botsvānu, Dienvidāfrikas Republiku, Lesoto, Malāvi, Mozambiku, Namībiju, Svatini un Zimbabvi, bet Igaunijas Veselības departaments epidemioloģisku apsvērumu dēļ šim sarakstam pievienojis arī Ēģipti un Turciju.

Testēšanās būs obligāti jāveic neatkarīgi no tā, vai cilvēks Igaunijā no šīm desmit valstīm ieradies pa sauszemes, jūras vai gaisa ceļu. Igaunijas iedzīvotājiem testi tiks veikti par brīvu.

Vienlaikus Igaunijas valdība stingri iesaka testēties arī visiem, kuri iebrauc no sarakstā neiekļautajām valstīm.

Negatīva testa gadījumā cilvēkiem, kas pēdējo divpadsmit mēnešu laikā vakcinējušies pret Covid-19 vai pēdējo sešu mēnešu laikā pārslimojuši šo slimību, nebūs jādodas pašizolācijā, savukārt nevakcinētie varēs izvēlēties vai nu desmit dienu pašizolāciju, vai pašizolāciju ar atkārtotu testēšanu ne agrāk kā sešas dienas pēc pirmā testa.

Tiem, kuri atteiksies veikt testu, pašizolācijā būs jāpavada desmit dienas.

Gaidot testa rezultātus visiem - tiklab vakcinētajiem un pārslimojušajiem, kā nevakcinētajiem - obligāti būs jāuzturas savā dzīvesvietā.

Prasība testēties vai pašizolēties neattieksies uz cilvēkiem, kas Igauniju šķērso caurbraucot.

Sākotnēji šāda kārtība noteikta līdz 15.decembrim ieskaitot.

Uz augšu
Back