Stoltenbergs: NATO un ES ir svarīgs Rietumbalkānu reģions

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs FOTO: Edijs Pālens/LETA

NATO un Eiropas Savienībai (ES) ir svarīgs Rietumbalkānu reģions, trešdien Ziemeļatlantijas padomes sanāksmes atklātajā daļā sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Trešdien sanāksmē līdzās NATO ārlietu ministriem piedalījās arī Somijas ārlietu ministrs Peka Hāvisto, Zviedrijas ārlietu ministre Anna Linde un ES augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žuzeps Borels.

"Šodien mēs kopā ar partneriem runāsim par Rietumblakānu reģionu, kas ir Eiropas centrā. Mēs piedzīvojam notikumus, kas rada bažas, saskaramies ar uz šķelšanos vērstu retoriku Bosnijā un Hercegovinā. Spriedze joprojām pastāv Belgradā un Prištinā. Turklāt reformas ir iestrēgušas," sacīja Stoltenbergs.

Viņš norādīja, ka "ārvalstu spēlētāji" ir palielinājuši savu ietekmi, tomēr NATO ģenerālsekretārs aicināja atcerēties, ka kopš pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem ir paveikts daudz - izbeigti brutāli kari un reģiona valstis ir iestājušās NATO un ES.

"NATO un ES strādā kopā, lai dotu labumu šim reģionam, ne tikai Kosovai, Bosnijai un Hercegovinai," uzsvēra NATO ģenerālsekretārs.

Uz augšu
Back