"Clean R" līdz maksimumam palielinājis ceļu uzturēšanas darbu jaudu

Sniega tīrīšanas darbi Brīvības pieminekļa laukumā. FOTO: Paula Čurkste/LETA

Vides pakalpojumu uzņēmuma SIA "Clean R" ielu un ceļu uzturēšanas dienests ir palielinājis savu ceļu uzturēšanas darbu jaudu līdz maksimumam, pavēstīja uzņēmumā.

Tajā uzsver, ka visu diennakti tiek veikti intensīvi sniega tīrīšanas, pretslīdes materiāla kaisīšanas un sniega izvešanas darbi uz ielām Liepājā, Jūrmalā un Tukumā, kā arī ietvju tīrīšana Jūrmalā, Tukumā, Rēzeknē, Valmierā un Rīgā. Ir nodarbināta ne tikai visa "Clean R" ceļu uzturēšanas komanda, bet arī iesaistīti papildspēki.

"Clean R" Izpilddirektors Valerijs Stankevičs informē, ka kopumā uz Latvijas ceļiem intensīvā darba režīmā ir nodarbinātas 100% visas 80 pašu tehnikas vienības, kā arī ārpakalpojumu sniedzēju tehnika.

Uzņēmumā norāda, ka "Clean R" komanda dara visu iespējamo, lai operatīvi varētu notīrīt ar sniegu pārbagātās ielas un ietves. Vienlaikus ir sagādāta papildu pretslīdes materiālu izkaisīšana.

Kopumā "Clean R" pārziņā ir gandrīz 700 kilometru ielu un ceļu tīrīšana ziemas periodā, kā arī vairāk nekā 1,82 miljoni kvadrātmetru publisko un privāto teritoriju.

Uzņēmumā arī atzīmē, ka nepieciešamos priekšdarbus pārejai uz ziemas darba režīmu "Clean R" pabeidza atbilstoši plānotajam grafikam, kas ir līdz oktobra vidum, tāpēc kompānija bija gatava reaģēt uz ziemas nestajām pārmaiņām. Tomēr piektdien spēkā ir līdz šim Latvijas vēsturē nebijis "sarkanais brīdinājums" saistībā ar ekstremāli stipru snigšanu, tāpēc tuvākās dienas Latvijas satiksmei varētu noritēt ar sarežģījumiem. "Clean R" aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un iecietīgiem.

Jau vēstīts, ka Rīgas pašvaldība nolēmusi sodīt uzņēmumam "Clean R", kas atbild par pašvaldības ietvju ziemas uzturēšanu, piemērojot līgumsodu 900 eiro apmērā par dienu. Atkārtota soda gadījumā tā apmērs sasniegs 1500 eiro par dienu.

Ja darbu izpildes kvalitāte tuvākajās dienās saglabāsies neapmierinoša, Rīgas pašvaldība plāno operatīvi lauzt līgumu, kas pašlaik ir spēkā līdz decembra beigām.

Tāpat ziņots, ka "Clean R", kas Rēzeknē atbild par pilsētas ielu un ietvju ikdienas uzturēšanu, nav ticis galā ar līgumā noteiktajiem pienākumiem, par ko uzņēmumam piemērots 10 500 eiro naudas sods, liecina publikācija Rēzeknes valstspilsētas mājaslapā.

Uz augšu
Back