Polijas parlaments neatbalsta aborta atzīšanu par slepkavību

Polijā protestē pret jauno abortu likumu. FOTO: SCANPIX

Polijas parlamenta deputāti noraidījuši likumprojektu, kas paredzēja pilnībā aizliegt abortus, kvalificējot grūtniecības pārtraukšanu kā slepkavību.

361 Polijas parlamenta apakšpalātas deputāts balsoja pret pilsoniskās iniciatīvas ierosinājumu, 48 deputāti to atbalstīja, bet 12 balsojumā atturējās, ziņo Polijas valsts ziņu aģentūra PAP.

Polijas valdošās nacionālkonservatīvās partijas "Likums un taisnīgums" (PiS) deputāte Anita Červinska grozījumus raksturoja kā nepieņemamus un pieļāva, ka tie varētu "izraisīt sociālus nemierus".

Tikai 41 no 228 deputātiem, kas pārstāv valdošo koalīciju, bija gatavs turpināt darbu pie likumprojekta.

Aktīvistu grupas "Fundacja Pro–Prawo do zycia" ("Par tiesībām uz dzīvību) iesniegtais likumprojekts paredzēja sievietēm, kuras izdarījušas abortu, vai personām, kas tām palīdzējušas aborta veikšanā, 25 gadus ilgu cietumsodu vai pat mūža ieslodzījumu.

Polijas Konstitucionālais tribunāls pērn nolēma, ka aborti, kas veikti pat nopietna augļa defekta vai smagas slimības gadījumos, ir pretrunā ar valsts pamatlikumu.

Tādējādi grūtniecību Polijā drīkst pārtraukt tikai tad, ja ir apdraudēta grūtnieces dzīvība vai veselība, vai arī tad, ja grūtniecība iestājusies "aizliegta akta", piemēram, izvarošanas vai incesta rezultātā.

Uz augšu
Back