Atteikties no mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusa var līdz 15. novembrim (1)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Shutterstock

Līdz 15.decembrim ieskaitot pašreiz jau reģistrētie saimnieciskās darbības veicēji, kas darbojas mikrouzņēmuma nodokļa režīmā, var paziņot Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par savu lēmumu neturpināt darbību šajā režīmā 2022.gadā, pavēstīja VID pārstāvji.

To var izdarīt, iesniedzot iesniegumu VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

Tas neatteicas mikrouzņēmuma nodokļa režīmu izmantojošām sabiedrībām ar ierobežotu atbildību (SIA), jo saskaņā ar 2020.gada nogalē pieņemtajām izmaiņām Mikrouzņēmumu nodokļa likumā no 2022.gada 1.janvāri tās šo statusu zaudēs un automātiski kļūs par uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) maksātājām.

Pēc 2022.gada 1.janvāra mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusā, ja nav reģistrēts kā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātājs, bez izmaiņām varēs turpināt darboties individuālais komersants, individuālais uzņēmums, zemnieka vai zvejnieka saimniecība un fiziska persona, kas reģistrēta VID kā saimnieciskās darbības veicējs.

Tie iedzīvotāji, kuri vēl tikai sāks savu saimniecisko darbību, varēs pieteikties mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusam uzņēmējdarbības uzsākšanas brīdī.

Plašāka informācija par mikrouzņēmuma nodokļa maksāšanas režīmu pieejama VID tīmekļvietnes sadaļā "Privātpersonām/Saimnieciskās darbības veicēji/Mikrouzņēmumu nodoklis".

Komentāri (1)CopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu