Viņš tikai atklāja, ka ir tiesvedības procesā ar valsti un ir pilnvarojis savu advokātu sniegt komentārus un atbildēt uz jautājumiem.
Dzanuškāns teica, ka visdrīzāk šī policijas rīcība tikšot apstrīdēta un to, vai noticis pārkāpums, konstatēs ar tiesas nolēmumu. Vienlaikus viņš minēja, ka VP nav imūna no kļūdām un pārkāpumiem, akcentējot, ka redzētajos video ir saskatījis pamatu diskutēt par spēka un speclīdzekļu piemērošanu. Gobzema advokāts esot redzējis vairākus videomateriālus, kur speclīdzekļa izmantošana bijusi nesamērīga - tas izmantots pret cilvēku, kurš stāvējis malā un nomaļus vērojis notiekošo.
Pēc Dzanuškāna teiktā, viņam izdosies pierādīt, ka Gobzems ir rīkojies adekvāti un nav veicis tos pārkāpumus, kurus viņam inkriminē policija.
Vienlaikus advokāts pauda uzskatu, ka Gobzema aizturēšanas bija koordinēta policijas vadības rīcība, dodot uzdevumu reaģēt vienā vai otrā veidā. Viņaprāt, policijas rīcība jau sākotnēji bija vērsta uz aizturēšanu.
Ar komentāru sēdē dalījās arī zvērināts advokāts Edgars Pastars, kurš paskaidroja, ka Satversmes 29.pants paredz tiesībsargiem pienākumu novērst likuma pārkāpumus un nodrošināt, ka tiek pārstāvētas sabiedrības intereses.
"Saeimas deputāts nav buldozers, kurš ar savu apliecību var stumt visu, kamēr Saeima nav lēmusi to pārtraukt," pauda eksperts, vienlaikus piebilstot, ka aizturēšanai jābūt samērīgai un par to nekavējoties jāziņo Saeimas Prezidijam.
Pēc viņa teiktā, minētā Satversmes panta normas mērķis nav padarīt deputātus par neaizskaramiem. "Satversme jātulko loģiski. Nevar būt situācijas, kurās deputātu pārkāpumus nedrīkst novērst," klāstīja Pastars, vienlaikus norādot, ka Saeimu par aizturēšanām ir jāinformē, jo nevar izslēgt iespēju, ka kāda aizturēšana bijusi politiski motivēta. Kā piemēru viņš minēja, ka Saeimā gaidāms kāds svarīgs balsojums un ceļā uz parlamentu deputāts vai vairāki deputāti pēkšņi tiek aizturēti, lai balsojumā sanāktu attiecīgās balsis.
Vienlaikus, viņaprāt, ja policija iekšienē ir pieņēmusi lēmumu, tas vēl nenozīmē politisku motivāciju. Pastars akcentēja, ka Saeimai jāvērtē, vai lietā bijis mērķis traucēt parlamenta darbu, "nevis kādas personas privilēģiju nodrošināšana".
Tikmēr Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šodien savā mājaslapā ievietojusi paziņojumu, kurā uzsvērusi, ka demokrātiskā un tiesiskā valstī likumi ir saistoši ikvienam neatkarīgi no viņa ieņemamā amata vai statusa.
Komisija stingri nosoda "tādu kolēģa, deputāta rīcību, kas tīši pārkāpj normatīvo aktu prasības un apdraud sabiedrības intereses, kā arī izrāda klaju necieņu pret valsts vārdā realizējamo, likumīgo darbību veicējiem".
Komisija atgādina, ka policijas darbiniekam nav saistoši partiju un citu sabiedriski politisko organizāciju un kustību vai to pārstāvju rīkojumi un lēmumi. Partiju un citu sabiedriski politisko organizāciju un kustību vai to pārstāvju iejaukšanās policijas darbībā ir aizliegta.
Plānots, ka rīt, 16.decembrī, tiks sasaukta Saeimas ārkārtas sēde, kurā Mandātu komisijas deputāts Normunds Žunna (JKP) nolasīs komisijas pieņemto paziņojumu.
Jau ziņots, ka Gobzems pagājušā nedēļā ar speciāli noorganizētu autobusu apbraukāja vairākas pilsētas visos Latvijas reģionos, lai publiskās vietās tiktos ar saviem atbalstītājiem. Tukumā, Ventspilī un Liepājā deputātu īslaicīgi aizturēja.
Savukārt pirmdien, 13.decembrī, Gobzems pie Rīgas pils bija noorganizējis protesta pasākumu, kuru galvaspilsēta gan nebija saskaņojusi. Saskaņā ar Ruka pausto "pasākumā vienā brīdī, vienā vietā esošo personu skaits nepārsniedza 1000".
Saistībā ar akciju pie pils sākti arī četri kriminālprocesi par uzbrukumu policijas darbiniekiem - divos gadījumos Valsts policijas, bet divos - pašvaldības policijas darbiniekiem.