Filipīnās bojāgājušo skaits taifūnā "Rai" pieaudzis līdz 142

LETA/DPA
Filipīnās bojāgājušo skaits taifūnā "Rai" pieaudzis līdz 142
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AP/Scanpix

Bojāgājušo skaits taifūnā "Rai" Filipīnās pieaudzis līdz 142, svētdien pavēstīja amatpersonas, norādot arī, ka ārkārtas dienestu komandas sasniegušas stihijā cietušos apvidus, nogādājot tur pārtiku, ūdeni un citu nepieciešamo palīdzību.

Vairāk nekā 480 000 cilvēku evakuēti.

Taifūns valsts centrālajā un dienvidu daļā izpostījis ēkas, elektrības un sakaru līnijas, pavēstīja nacionālais katastrofu seku likvidācijas centrs.

Uz stihijā cietušajiem reģioniem nogādātas palīdzības kravas. Turp devušās arī brīvprātīgo ārstu, glābšanas un ārkārtas dienestu darbinieku komandas.

Boholas provincē, valsts centrālajā daļā, dzīvību zaudējuši 72 cilvēki, pavēstīja gubernators Arturs Japs.

Rietumnegrosas provincē dzīvību zaudējuši 18 cilvēki, Sebu 16, Dinagatā desmit, bet vēl 26 cilvēki citās centrālās daļas un dienvidu provincēs.

Svētdien taifūns bija ceļā uz Vjetnamas centrālo daļu un Ķīnas Hainaņas salu, vēja ātrumam sasniedzot 195 kilometrus stundā, bet brāzmās līdz 240 kilometriem stundā (attiecīgi 54 un 67 metrus sekundē), pavēstīja meteoroloģiskais birojs.

Taifūns "Rai" kā pirmo Filipīnās ceturtdien sasniedza Siargao salu.

Taifūns pēc plosīšanās Visaju salās un Mindanao salā valsts dienvidos postīja populāro tūrisma galamērķi Palavanas salu. Pēc tam "Rai" sestdien pārvietojās uz Dienvidķīnas jūru un virzījās uz Vjetnamu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu