Sniega dēļ visā Latvijā apgrūtināti braukšanas apstākļi

Ilustratīvs attēls. FOTO: Shutterstock

Svētdienas rītā sniega dēļ braukšana apgrūtināta pa valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem visā Latvijā, informēja valsts SIA "Latvijas Valsts ceļi".

Sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 197 valsts AS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

Strauji mainīgos un ārkārtējos laika apstākļos valsts autoceļu uzturēšana ziemā tiek veikta autoceļu prioritātes kārtībā.

Atkarībā no valsts autoceļu klasifikācijas un satiksmes intensitātes ceļi ir sadalīti vairākās ziemas uzturēšanas klasēs. A klasei lielākoties pieskaita valsts galvenos ceļus un tos jāattīra trīs stundu laikā pēc snigšanas.

Savukārt reģionālie un vietējas nozīmes ceļi ir zemākas klases. B uzturēšanas klase nosaka, ka tīrīšana ir jāveic astoņās stundās.

C uzturēšanas klase nosaka, ka ceļu attīrīšana no sniega jāveic 24 stundu laikā, bet D klases autoceļi ir jātīra divas reizes sezonā.

Kā ziņots, šodien Otrajos Ziemassvētkos Latvijā gaidāmi mainīgi laika apstākļi - no rīta būs mākoņains, pa dienu daudzviet spīdēs saule, bet pievakarē debesis atkal apmāksies un snigs, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Uz augšu
Back