O, 16.08.2022.
49 miljoni burbuļu, Monro vanna, 40 km/h jeb ko tu nezināji par šampanieti!
Foto: shutterstock.com
Egoiste
49 miljoni burbuļu, Monro vanna, 40 km/h jeb ko tu nezināji par šampanieti!
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Šampanietis viennozīmīgi uzskatāms par sinonīmu vārdam "svētku svinības" un ne par velti tieši šim dzērienam ir tas gods ieskandināt Jauno gadu. Tuvojoties svētkiem piedāvājam interesantus un amizantus faktus par šo burbuļu parādi, kam jābūt uz katra svētku galda. Izlasi un sapratīsi, ka patiesībā maz zini par šo dzirkstošo dzērienu...

1. Vai tu zini, cik burbulīši ir šampanieša pudelē? 

Izrādās kāds to ir aprēķināji - 7500ml šampanieša pudelē ir aptuveni 49 miljoni burbuļu! Bet standarta izmēra stikla glāzē katru sekundi dzērienā rodas 30 jauni burbulīši.

2. Kuri ir lielākie šampanieša baudītāji? 

Protams, tā dzimtenē Francijā ir lielākais šampanieša tirgus. Francūži ik gadu patērē 162,5 miljonus pudeļu jeb aptuveni 52 % no visas pasaules šampanieša produkcijas.

3. Ar ko šampanieša pudele ir stiprāka par automašīnu? 

Spiediens šampanieša pudelē ir aptuveni 3 reizes lielāks par automašīnas spiedienu riepās.

Foto: Publicitātes foto

4. Ar kādu ātrumu lido izšauts šampanieša korķis? 

Ir aprēķināts, ka tas spēj sasniegt līdz pat 40 km/h. Garākā distance, ko nolidoja izšauts šampanieša korķis bija 54 m un 17 cm. 

5. Šampanieša vannas - cik īsti vajadzēs pudeles, lai iepriecinātu dāmu? 

Merilina Monro bija tā, kas padarīja slavenu t.s. šampanieša vannu. Tiesa, šis prieks nav lēts - vannas piepildīšanai būs nepieciešamas vairāk nekā 350 pudeles.

6. Džeimss Bonds un šampanietis

Džeimss Bonds savās filmās asociējas ar vodku martini, kam pievienota olīve uz kociņa, tomēr izrādās, ka Bonds filmās dzerot šampanieti ir redzēts 35 reizes! Un tas ir dzēriens, kuru viņš dzer vairāk nekā vodka martini kokteili. Kas attiecas uz etiķetēm, Bonds dod priekšroku "Bollingers Champagne ".

Foto: Publicitātes foto

7. Pirmās glāzes reibina vairāk

Pirmajās šampanieša glāzē ir visvairāk burbuļu, tas nozīmē, ka malks no tās arī ļaus jums visātrāk apreibt. Interesants fakts, ka tieši atdzesēts šampanietis, kura malks ir īpaši baudāms, liks dzērienu straujāk baudīt, kas arī nozīmē, ka drīzāk apreibsiet. Viltīgi!

8. Kāda koncerta apmeklētāji dzer visvairāk šampanieti? 

Ticiet vai nē, bet tie nav klasiskās mūzikas koncerta vai operas apmeklētāji. Visvairāk šampanieti patērē hiphopa un R&B koncertu apmeklētāji.

9. Katru rītu plkst. 11:00 mini šampanietis Vinstonam Čērčilam

Vinstons Čērčils bija viens no kaislīgākajiem šampanieša baudītājiem. Laika posmā no 1908. līdz 1965. gadam viņš izdzēra aptuveni 42 000 pudeles. Pols Rodžers pat izgatavoja viņam īpašu mini pudeli, kas viņam tika pasniegta katru dienu precīzi plkst. 11:00 no rīta.

Foto: Publicitātes foto

10. Dārgākā šampanieša pudele maksā 1,7 miljonus eiro. 

To radījis dizaineris Aleksandrs Amosu sadarbībā ar "Swarovski". Pudele izgatavoti no 18 karātu cietā zelta kuru centrā ir 19 karātu baltais briljants. Šo pudeli pārsvarā pasūta kolekcionāri.

11. Šampanietis un nāve

Ir lielāka varbūtība nomirt no lidojoša šampanieša korķa, nekā no indīga zirnekļa koduma. 

12. Šampanietis veselībai un laimei!

Šampanietis uzlabojot atmiņu. Zinātnieki ir pierādījuši, ka mērena, bet regulāra šampanieša lietošana spēj uzlabot cilvēka spēju atcerēties sīkas detaļas par veseliem 200%. Šampanietis arī satur magniju, kas noder pēc fiziskām slodzēm. Dzirkstošais dzēriens palīdzot atbrīvoties no nervu spriedzes un mazina asinsvadu spazmu radītas galvassāpes. Šampanietis tāpat kā citi vīni pazemina holesterīna līmeni, palīdz samazināt paaugstinātu asinsspiedienu, stimulē elpošanas sistēmas un tam piemīt baktericīdas īpašības. Lietojot šampanieti, tu uzlabo savas ādas stāvokli! Bet atceramies, visu ar mēru!

Foto: Publicitātes foto

Dzirkstošus svētkus!

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu