S, 13.08.2022.

Premjers mudina nepulcēties gadumijā

TVNET/LETA
Premjers mudina nepulcēties gadumijā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 32
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Foto: Zane Bitere/LETA

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) aicina ikvienu iedzīvotāju, kuram ir pienācis laiks balstvakcinācijai pret Covid-19, kā arī tos, kuri dažādu iemeslu dēļ vēl nav sākuši vakcināciju, nekavēties un doties saņemt vakcīnu sev ērtākā vietā, tostarp lielajos vakcinācijas centros, kas pakāpeniski tiek no jauna atvērti.

Tāpat premjers aicina iedzīvotājus, sagaidot Jauno gadu, stingri ievērot pulcēšanās ierobežojumus.

Ministru prezidents atgādina, ka patlaban pieejamā informācija par Covid-19 izraisošā vīrusa jauno omikrona paveidu liecina, ka tas ir vairākas reizes lipīgāks par līdz šim izplatītāko delta paveidu. Lai aizkavētu omikrona izplatību, ir būtiski stiprināt primāro vakcināciju un paplašināt balstvakcināciju. Balstvakcinācija paaugstina organisma pretestības spējas pret inficēšanos ar omikronu un ir labākā aizsardzība pret vīrusa izraisītu smagu slimības gaitu vai nāvi, uzskata valdības vadītājs.

"Aicinu ikkatru iedzīvotāju nekavēties un doties saņemt balstvakcīnu sev ērtākā vietā - ārstniecības iestādēs, pie ģimenes ārsta, iepriekš piesakoties vakcinācijai, izmantojot vietni "www.manavakcina.lv" vai bezmaksas tālruni 8989, vai arī "dzīvās rindas" kārtībā vakcinācijas punktos, izbraukuma vakcinācijas vietās vai arī lielajos vakcinācijas centros, kas pakāpeniski tiek no jauna atvērti. Aiciniet to darīt arī savus tuviniekus, draugus un darba kolēģus! Valdība ir nodrošinājusi pietiekamus vakcīnu krājumus, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs varētu saņemt gan primāro, gan balstvakcināciju," pauž Kariņš.

Ministru prezidents uzsver, ka ir būtiski ievērot spēkā esošos epidemioloģiskās drošības pasākumus un pulcēšanās ierobežojumus, lai nepieļautu jaunu saslimstības uzliesmojumu. "Sagaidot Jauno gadu, izvairīsimies no pulcēšanās, svinēsim svētkus ģimenes lokā, pirms tikšanās ar tuviniekiem drošības nolūkos veicot ātro Covid-19 antigēna testu, bet publiskās vietās lietosim medicīniskās maskas, FFP2 respiratorus. Tā mēs sagaidīsim 2022.gadu veseli un gatavi īstenot savus iecerētos plānus," uzsver Ministru prezidents.

Balstvakcinācija ir pieejama trīs mēnešus pēc otrās vakcīnas devas saņemšanas, bet "Johnson & Johnson" ražotās vakcīnas gadījumā - jau divus mēnešus pēc pirmās vakcīnas devas saņemšanas.

Jau vēstīts, ka, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, Latvijā līdz 2022.gada 11.janvārim ir spēkā ārkārtējā situācija un virkne epidemioloģiskās drošības pasākumu. Privāta pulcēšanās ir atļauta līdz desmit personām telpā un līdz 20 personām ārā. Lielākā daļa pakalpojumu ir pieejami "zaļajā režīmā", kas nozīmē, ka tos var saņemt tikai ar vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu.

Ārkārtējās situācijas laikā ir aizliegts organizēt tādus izklaides pasākumus un pakalpojumu sniegšanu kā, piemēram, dejas un naktsklubu darbība. Plašāka informācija par drošības pasākumiem ir pieejama mājaslapā "www.covid19.gov.lv".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu