Nazarbajevs pamet Kazahstānas Drošības padomes vadītāja amatu
Papildināts

Bijušais Kazahstānas prezidents Nursultans Nazarbjajevs FOTO: Reuters/ScanPix

Kazahstānas prezidents Kasims Žomarts Tokajevs ieņems Kazahstānas Drošības padomes vadītāja amatu, nomainot bijušo Kazahstānas prezidentu Nursultanu Nazarbjajevu, ziņo izdevums “Orda.kz”.

Par izmaiņām Drošības padomē Tokajevs paziņoja trešdien, uzrunājot Kazahstānas iedzīvotājus.

Kā ziņots, 2.janvārī Kazahstānas rietumos sākās protesti pret gāzes cenu kāpumu, un to dalībnieki arī pieprasīja, lai no politikas aiziet bijušais Kazahstānas prezidents Nursultans Nazarbajevs. Daudzviet notiek sadursmes starp tūkstošiem protestētāju un policistiem, kuri pret demonstrantiem lieto trokšņa granātas un asaru gāzi. Vairākos reģionos izsludināts ārkārtas stāvoklis un komandantstunda.

Tokajevs uzrunā arī solīja maksimāli stingri vērsties pret protestētājiem, kas iesaistās sadursmēs ar policiju.

Prezidents arī uzsvēra, ka viņš joprojām atrodas Nursultanā, tādējādi noraidot baumas, ka viņš pametis valsti.

Tokajevs uzrunā tautai arī solījuma tuvākajā laikā prezentēt ierosinājumus Kazahstānas politiskās sistēmas transformācijai.

Nazarbajevs Drošības padomi vadīja kopš tās izveidošanas deviņdesmito gadu sākumā. Pēc aiziešanas no prezidenta amata 2019.gadā viņš saglabāja amatu Drošības padomē.

Tikmēr Krievijas radiostacijas “Eho Moskvi” galvenais redaktors Aleksejs Venediktovs savā “Telegram” kanālā trešdien paziņoja, ka Nazarbajevs esot gatavs aizbraukt no Kazahstānas uz ārstēšanos citā valstī. Sīkāku informāciju gan viņš nesniedza.

Uz augšu
Back