Ārvalstu karavīrus no Kazahstānas sāks izvest ceturtdien, paziņo Tokajevs

FOTO: AP/Scanpix

Ceturtdien sāksies Krievijas un tās sabiedroto militārās alianses kontingenta izvešana no Kazahstānas, trešdien pavēstīja Kazahstānas prezidents Kasims Žomarts Tokajevs.

"Rīt sāksies Kolektīvās drošības līguma organizācijas (ODKB) miera uzturētāju kontingenta izvešana," operatīvā štāba sēdē Almati sacīja Tokajevs.

"Man bija sarunas ar attiecīgo valstu vadītājiem. Izmantojot izdevību, es gribētu izteikt pateicību kontingenta pavēlniecībai par šo dažu dienu laikā veikto darbu," viņš norādīja.

"ODKB misija tiek vērtēta kā ļoti veiksmīga. Vēlreiz izsaku pateicību saviem kolēģiem valstu galvām," sacīja Kazahstānas prezidents.

"Pašai ODKB miera uzturētāju kontingenta klātbūtnei Kazahstānā, arī Almati, bija liela loma no situācijas stabilizācijas viedokļa mūsu valstī, tam bija liela psiholoģiska nozīme, lai atraidītu teroristu un bandītu uzbrukumu," norādīja Tokajevs.

Protesti pret sašķidrinātās gāzes cenu straujo kāpumu sākās 2.janvārī Žanaezenā, valsts dienvidrietumos.

Taču nākamajās dienās protesti pārņēma visu Kazahstānu, un līdztekus ekonomiskajām prasībām sāka parādīties arī politiskās prasības. Protestētāji cita starpā pieprasīja eksprezidenta Nursultana Nazarbajeva un viņa klana pilnīgu aiziešanu no valsts vadības.

Ar lūgumu par ODKB kontingenta izvietošanu Tokajevs vērsās 5.janvāra vakarā, kad valdības spēki faktiski bija zaudējuši kontroli pār Kazahstānas lielāko pilsētu Almati.

Kazahstānā ieradās 2030 ODKB karavīri un 250 tehnikas vienības, norādījis Tokajevs.

Uz augšu
Back