Gandrīz visā Kazahstānā noslēgusies "pretterorisma operācija"

FOTO: AP/Scanpix

Ceturtdien visos Kazahstānas reģionos, izņemot Almati pilsētu, Almati apgabalu un Žambilas apgabalu, pabeigta pretterorisma operācija un atcelts terorisma draudu kritiskais "sarkanais" līmenis, pavēstīja Nacionālās drošības komitejas preses dienests.

"Šajā periodā 14 Kazahstānas reģionos situācija ir stabilizējusies. Šī iemesla dēļ štābs cīņai ar terorismu informē par pretterorisma operācijas noslēgšanu un terorisma draudu kritiskā "sarkanā līmeņa atcelšanu" visā Kazahstānas teritorijā, atskaitot trīs minētos reģionus, teikts paziņojumā.

"Almati pilsētā, Almati un Žambilas apgabalos tiek īstenoti pasākumi, lai identificētu un aizturētu teroristus un personas, kas ir saistītas ar citu noziedzīgo darbību masu nekārtību laikā," norādīja komiteja.

Kā ziņots, protesti pret sašķidrinātās gāzes cenu straujo kāpumu sākās 2.janvārī Žanaezenā, valsts dienvidrietumos.

Taču nākamajās dienās protesti pārņēma visu Kazahstānu, un līdztekus ekonomiskajām prasībām sāka parādīties arī politiskās prasības. Protestētāji cita starpā pieprasīja eksprezidenta Nursultana Nazarbajeva un viņa klana pilnīgu aiziešanu no valsts vadības.

Ar lūgumu par Krievijas vadītās militārās alianses kontingenta izvietošanu Tokajevs vērsās 5.janvāra vakarā, kad valdības spēki faktiski bija zaudējuši kontroli pār Kazahstānas lielāko pilsētu Almati.

Uz augšu
Back