Elektroapgāde atjaunota 91 000 "Sadales tīkla" klientu

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Līdz otrdienas rītam elektroapgāde atjaunota 91 000 AS "Sadales tīkls" klientu, kuriem tā tika traucēta spēcīgā vēja dēļ.

Atsaucoties uz Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centru, uzņēmumā skaidro, ka vēja ātrums pirmdien sasniedza pat 30 metrus sekundē, izraisot bojājumus elektrotīklā visā Latvijā. Līdz otrdienas rīta plkst.6 "Sadales tīkls" novērsis 124 bojājumus vidējā sprieguma elektrotīklā un 234 bojājumus zemsprieguma elektrotīklā.

Joprojām elektroapgāde stiprā vēja izraisīto bojājumu dēļ vēl traucēta 570 klientiem. "Sadales tīkla" operatīvā darba brigādes turpina darbu pie bojājumu novēršanas, lai iespējami drīz klientiem atjaunotu elektroapgādi.

Stiprā vēja laikā vienlaicīgi atslēgto klientu skaits pirmdien valstī īslaicīgi sasniedza pat 26 000, bet kopumā līdz otrdienas plkst.6 elektroapgāde atjaunota 91 000 "Sadales tīkla" klientu.

"Strādājot ikdienas režīmā, elektromontieri vienu bojājumu novērš laikā līdz trīs stundām, taču šādās dabas stihiju izraisītās situācijās to novēršana var aizņemt ilgāku laiku, tāpēc aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem. Sarežģītākos gadījumos tas var prasīt arī laiku līdz 24 stundām," skaidro uzņēmuma pārstāve Gunta Līne.

Vētras ietekmē bojājumi galvenokārt rodas gaisvadu elektrolīnijās, kurām kaitējumu nodara nolauzti koki un zari. Lai savlaicīgi mazinātu šādu bojājumu rašanos, "Sadales tīkls" ik gadu no potenciāli bīstamiem kokiem un krūmiem attīra elektrolīniju trases vairāku tūkstošu kilometru garumā. Darbi tiek veikti atbilstoši Aizsargjoslu likumam, tomēr dabā koku garums nereti pārsniedz likumā noteikto trašu platumu, atzīst Līne. Tādēļ nav iespējams izzāģēt pilnīgi visus kokus, kas ekstrēmos laikapstākļos var nodarīt kaitējumu elektrotīklam, radot elektrības padeves traucējumus.

Tāpat uzņēmums nepārtraukti sekojot līdzi meteorologu prognozēm, vēja pārvietošanās ceļam un monitorējot situāciju vidējā sprieguma elektrotīklā. Konstatējot bojājumus, elektroapgāde iespēju robežās tiekot atjaunota pa citām elektrolīnijām jau pirms bojājumu novēršanas.

Stiprais vējš var radīt bīstamas situācijas, kas var apdraudēt cilvēku dzīvību, tādēļ uzņēmums aicina būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā. Redzot bīstamu situāciju, piemēram, trūkušus elektrības vadus vai vados iekritušu koku, notikuma vietai tuvoties nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē "Sadales tīkls", zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot 112.

Situācijai elektrotīklā iedzīvotāji aicināti sekot līdzi uzņemumā mājaslapā izvietotajā digitālajā atslēgumu kartē, kur apkopota informācija par jau reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem. Ja bojājums konkrētā adresē jau ir reģistrēts, tas nozīmē, ka speciālisti pie tā novēršanas jau strādā un tas atkārtoti nav jāpiesaka. Līne skaidro, ka tā tiks atslogots bojājumu pieteikšanas tālrunis, dodot iespēju to operatīvi sazvanīt bīstamās situācijās.

Uz augšu
Back