LM: Par laika periodu no janvāra līdz aprīlim ģimenes saņems vienreizēju 200 eiro atbalstu

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Lai mazinātu elektroenerģijas izdevumus un ar tiem saistīto pakalpojumu sadārdzinājumu mājsaimniecībām, sadarbības sanāksmē tika akceptēts Labklājības ministrijas (LM) rosinājums piešķirt 200 eiro lielu pabalstu ģimenēm ar bērniem. 

Vienreizējais pabalsts tiks izmaksāts 200 eiro apmērā no janvāra līdz aprīlim četros maksājumos, proti, 4 x 50 eiro par katru bērnu.

Kas saņems pabalstu?

  • Cilvēki, kuriem ir tiesības uz bērna kopšanas pabalstu par bērnu līdz viena gada vecumam;
  • Cilvēki, kuriem ir tiesības uz ģimenes valsts pabalstu;
  • Cilvēki, kuriem ir tiesības saņemt maternitātes pabalstu un bērns dzimis līdz šī gada 30. aprīlim;
  • Cilvēki, kuru aprūpē ir bērns, kas atrodas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, sociālās korekcijas izglītības iestādē vai ieslodzījuma vietā;
  • Par bērnu, kuram ir piešķirts alternatīvais statuss laikā no šī gada 1. janvāra līdz 30. aprīlim vai kurš ir vecumā no 16-17 gadiem (ieskaitot), nemācās un nav stājies laulībā;
  • Atbalstu saņems arī studenti līdz 24 gadu vecumam, ja nav stājušies laulībā.

“Esam saskārušies ar pirms tam neprognozētu inflāciju, kas atkal vissāpīgāk skar cilvēkus ar nelieliem ienākumiem un ģimenes, kurās aug bērni. Tāpēc es esmu gandarīts, ka šajos apstākļos esam koalīcijā raduši iespēju mērķēti materiāli palīdzēt samērā plašam iedzīvotāju lokam, bet it īpaši - ģimenēm ar bērniem," tā labklājības ministrs Gatis Eglītis (JKP).

Kā skaidroja LM, šādu priekšlikumu, kas domāts, lai mazinātu elektroenerģijas izdevumus un ar tiem saistīto pakalpojumu sadārdzinājumu mājsaimniecībām, akceptēja sadarbības sanāksmē.

Šī atbalsta izmaksai būs nepieciešami 80 miljoni eiro. LM norādīja, ka atbalstu plānots izmaksāt martā.

Uz augšu
Back