Ļubova Soboļa apsūdz sava priekšvēlēšanu štāba vadītāju sadarbībā ar Krievijas specdienestiem

Ļubova Soboļa FOTO: AFP/SCANPIX

Ieslodzītā Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija līdzgaitniece Ļubova Soboļa apsūdzējusi bijušo sava priekšvēlēšanu štāba vadītāju sadarbībā ar Krievijas specdienestiem, ziņo Krievijas medijs “Meduza”.

Olga Kļučņikova vadīja Soboļas priekšvēlēšanu štābu Maskavas domes un Valsts domes vēlēšanām.

Par Kļučņikovas sadarbību ar specdienestiem Soboļa pavēstījusi video “Noķērām spiegu”, kas publicēts viņas kanālā sociālajā tīklā “YouTube”.

Kļučņikova darbojusies arī Navaļnija “YouTube” kanālā “Навальный Live”.

“Saskaņā ar manā rīcībā esošo informāciju, Olga Kļučņikova ir cilvēks, kas nopludina informāciju Krievijas specdienestiem,” savā video paziņoja Soboļa.

Soboļa paudusi aizdomas, ka Kļučņikova specdienestiem nodevusi informāciju par viņas priekšvēlēšanu kampaņām.

Tikmēr Kļučņikova savā tviterkontā Soboļas apgalvojumus nodēvējusi par nepatiesību.

“Es nesaprotu, kas ir noticis. Es nekad neesmu strādājusi spēka struktūru labā un nekad neesmu viņiem neko [jebkādu informāciju] nopludinājusi. Es arī netaisos to darīt vai iet darbā uz [Krievijas propagandas kanālu] RT,” norāda Kļučņikova.

“Man žēl, ka Ļubova un [Korupcijas apkarošanas fonds] FBK tā kļūdījušies. Es ceru, ka patiesība uzvarēs,” viņa piebilda.

Pagājušajā gada janvārī Soboļa pavēstīja, ka Kļučņikova savā telefonā pēc administratīvā aresta atradusi noklausīšanās ierīci.

Savukārt Soboļa pagājušā gada aprīlī tika atzīta par vainīgu lietā par “dzīvokļa neaizskaramības” pārkāpšanu. Augustā viņa tika notiesāta par “kūdīšanu uz sanitāri epidemioloģisko normu pārkāpšanu”.

Neilgi pēc “sanitārās lietas” tiesas Soboļa pameta Krieviju, bet varas iestādes viņu izsludināja meklēšanā.

Decembrī viņai piespriestais nosacītais cietumsods “dzīvokļa lietā” tika aizstāts ar reālu.

Uz augšu
Back