Silvio Berluskoni nekandidēs uz Itālijas prezidenta amatu

Silvio Berluskoni FOTO: AP/Scanpix

Bijušais Itālijas premjerministrs Silvio Berluskoni, kurš bija labējo partiju kandidāts nākamnedēļ gaidāmajās valsts prezidenta vēlēšanās, pavēstījis, ka tomēr nepretendēs uz valsts galvas amatu.

"Esmu nolēmis iet citu ceļu uz nacionālo atbildību un lūdzu, lai ikviens atturas no manas kandidatūras izvirzīšanas republikas prezidenta amatam. Es kalpošu savai valstij citādi," sacīts Berluskoni izplatītajā paziņojumā.

Lai gan 85 gadus vecais Berluskoni apgalvo, ka viņam esot pietiekami daudz atbalstītāju ievēlēšanai par prezidentu, Itālijas politikas analītiķi lēš, ka ekspremjeram pietrūkstot apmēram 100 balsu.

Par favorītu nākamnedēļ gaidāmajās prezidenta vēlēšanās tiek uzskatīts 74 gadus vecais Mario Dragi, kurš pašlaik ir premjerministrs, bet agrāk bijis Eiropas Centrālās bankas prezidents.

Berluskoni kandidatūru prezidenta amatam atbalstīja viņa vadītā partija "Uz priekšu, Itālija!" ("Forza Italia"), kā arī partijas "Itālijas brāļi" ("Fratelli d'Italia") un ""Līga".

Berluskoni bija premjerministrs 1994.-1995., 2001.-2006. un 2008.-2011.gadā.

Jau ziņots, ka Itālijas parlaments un reģionu pārstāvji pirmdien sāks balsot par jauno Itālijas prezidentu.

Uzvarētājs tiks izvēlēts aizklātā balsojumā, piedaloties parlamenta augšnama Senāta un apakšnama Deputātu palātas locekļiem un Itālijas reģionu pārstāvjiem - kopumā aptuveni 1000 cilvēkiem.

Pirmajās trīs kārtās prezidenta ievēlēšanai nepieciešams divu trešdaļu vairākums, taču turpmākajās kārtās pietiks ar vienkāršo vairākumu, tas ir, ar 50% balsu plus vēl vienu balsi.

Pašreizējais prezidents 80 gadu vecais Serdžo Matarella nolēmis nekandidēt uz vēl vienu septiņu gadu amata termiņu.

Uz augšu
Back