Savukārt digitālā satura veidotāji Edgar Fresh, Artūrs Jenots un Niklāvs Vētra stāstīs par to, kā izveidot noderīgu un iedvesmojošu saturu YouTube platformā un ar kādiem izaicinājumiem jāsaskaras, strādājot ilgtermiņā.
Turklāt ar savu iespaidīgo pieredzi dalīsies Džims Džeikobijs (Jim Jacoby) no Arizonas Universitātes (Arizona State University), kurš pastāstīs, kā un cik viegli (vai grūti) studentiem ir iegūt “Emmy” balvu.
Konferencē tiks runāts arī par ideju formātu aizsardzību un monetizēšanu. Lekciju "Kā aizsargāt savu formātu?" vadīs organizācijas FRAPA valdes locekle Lisette van Diepen.
Konferencē varēsim dzirdēt arī Eiropas Komisijas pārstāvju Metjū Orfanidesa (Mathieu Orphanides) un Annas Lillas Havasi (Anna Lilla Havasi) prezentācijas par to, kādas iespējas Eiropas Savienība piedāvā jauniešiem: par “Erasmus+”, Eiropas Solidaritātes korpusu, “DiscoverEU” un Eiropas Jaunatnes gadu 2022.
Jauniešiem abās konferences dienās būs iespēja arī piedalīties radošās nodarbībās, piemēram, podkāstu veidošanas meistarklasē, kuru vadīs podkāsta “Europe Matters” Paolo Destilo veidotājs no Nīderlandes vai sociālo mediju medijpratības meistarklase, ko vadīs Anita Priede no Latvijas Interneta asociācijas.
Kā uzsver Artūrs Jenots, viens no konferences dalībniekiem, kurš jau 10 gadu veido savu mediju saturu un ir strādājis pie tādiem populāriem projektiem kā “Revolucionāri”, “Tinteszobs”, “Karsts Karsts” un “Sarunas par mīlestību”: “Mums Latvijā aizvien neveidojas veiksmīga sinerģija starp klasiskajiem mediju kanāliem un jauniešu radīto saturu. Lai gan abām pusēm šī sadarbība ir fundamentāli svarīga – kā tilts uz izaugsmi un nākotni.”