C, 18.08.2022.

"Dolce&Gabbana" atsakās no kažokādām

Uzvara!
Egoiste
"Dolce&Gabbana" atsakās no kažokādām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: AFP/AP/EPA/Reuters/Scanpix

Slavenais itāļu luksusa modes zīmols Dolce&Gabbana 31.janvārī paziņojis, ka no šī gada savās kolekcijās vairs neizmantos kažokādas.

Zīmols sadarbosies ar kažokādu ražotājiem, lai pārietu uz videi draudzīgām mākslīgajām kažokādām. Uz šādu lēmumu uzņēmumu pamudinājušas izmaiņas patērētāju prasībās, norāda starptautiskā dzīvnieku aizsardzības organizāciju apvienība Fur Free Alliance.

Fedēle Uzai (Fedele Usai), Dolce&Gabbana komunikācijas un mārketinga speciāliste, sacīja: "Dolce&Gabbana tiecas uz ilgtspējīgu nākotni, kurā dzīvnieku kažokādām nav vietas. Modes pasaulei ir nozīmīga loma sociālajā atbildībā, un tā ir jāveicina un jāiedrošina: mēs savās kolekcijās ieviesīsim inovatīvus materiālus un attīstīsim videi draudzīgus ražošanas procesus, tajā pašā laikā saglabājot amatnieku darba vietas un prasmes, kam citādi draudētu izzušana."

Katrīna Krīgere, biedrības "Dzīvnieku brīvība" vadītāja: "Mūsdienās patērētāji vairs nevēlas atbalstīt uzņēmumus, kuri pelna uz dzīvnieku ciešanu rēķina. Dolce&Gabbana rīkojas ētiski un tālredzīgi, atsakoties no kažokādām un pārejot uz dzīvniekiem un dabai draudzīgiem materiāliem, līdzīgi kā to dara daudzi citi modes uzņēmumi visā pasaulē."

Arī citi slaveni itāļu zīmoli ir atteikušies izmantot kažokādas: starp tiem ir Armani, Gucci, Prada u.c. Pašā Itālijā 2021.gadā pieņemts kažokzvēru audzēšanas aizliegums.

Biedrība "Dzīvnieku brīvība" ir vadošā dzīvnieku aizsardzības organizācija Latvijā, kas strādā, lai izbeigtu dzīvnieku ciešanas industriālajā lopkopībā. "Dzīvnieku brīvība" ir dalīborganizācija starptautiskajā aliansē "Fur Free Alliance", kas apvieno vairāk nekā 50 organizācijas ar mērķi izbeigt zvēraudzēšanu visā pasaulē.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu