LTV: Siltumnīcu nozarē ļoti sāpīgi jūt energoresursu cenu pieaugumu (1)

CopyLinkedIn Draugiem X
Siltumnīca. Ilustratīvs foto
Siltumnīca. Ilustratīvs foto Foto: Shutterstock

Latvijas siltumnīcu kompleksi vēl tikai gatavojas jaunajai sezonai, bet jau tagad saskārušies ar izaicinājumiem - tie ļoti sāpīgi jūt energoresursu cenu pieaugumu, otrdien, 1. februārī, vēsta "Latvijas Televīzijas" (LTV) raidījums "Panorāma".

Daži uzņēmēji siltumnīcās audzē tomātus un gurķus visu gadu, bet ir tādi, kas tikai periodiski. Kā informē LTV, tieši elektrība un kurināmais ir lielākā izdevumu pozīcija siltumnīcu nozarē.

LTV viesojās zemnieku saimniecībā "Kliģeni", kur trīs hektāros stādīšanas sezona sāksies tikai februāra beigās, taču siltumnīcas jāapkurina arī tagad. Saimniecībā ir neliela šķeldas katlu māja, bet ar tās jaudu nevar apkurināt visas siltumnīcas, pietiek tikai daļai no ziedu siltumnīcas. Tāpēc lielās dārzeņu siltumnīcas uzņēmums apsilda ar gāzes apkures iekārtu. Tieši gāzes cenu pieaugums, kā vēsta LTV, uzņēmumam ir sāpīgākais trieciens.

"Katru mēnesi mēs maksājam ļoti lielas summas par to, ka stāv tukšas siltumnīcas, kurinām. Pagājušā gada decembrī par janvāri mums rēķins bija 40 000. Tas jau bija sāpīgi, bet šinī gadā tas ir 140 000," sacīja "Kliģeni" vairumtirdzniecības vadītājs Reinis Reķis, kurš arī piebilda, ka no valsts "tieši precīzi nekāda atbalsta nav."

Arī citi aptaujātie nozares dalībnieki raidījumā atzina, ka elektroenerģijas tirgus cenas pamatīgi ietekmējušas biznesu. Kā ziņo LTV, siltumnīcu nozares uzņēmēji cer, ka šī krīze būs kā stimuls zaļās enerģijas attīstībai.

To, vai Latvijas dārzeņi veikalos šosezon kļūs dārgāki un par cik, uzrunātie uzņēmēji neņemas prognozēt, ziņo raidījums. 

Zemāk vari aplūkot LTV sarūpēto sižetu par energošoku siltumnīcu nozarei:

Komentāri (1)CopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu