P, 30.01.2023.

Levits: Nepieciešams uzlabot testēšanas procesu skolās

TVNET/LETA
Levits: Nepieciešams uzlabot testēšanas procesu skolās
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 15
Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Nepieciešams pēc iespējas ātrāk uzlabot testēšanas procesu skolās, lai skolēni var mācīties klātienē, pārliecināts Valsts prezidents Egils Levits.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane, valsts pirmā persona šodien Rīgas pilī tikās ar izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci (JKP), lai apspriestu skolu tīkla reorganizāciju Daugavpilī, plašāku Eiropas Savienības (ES) valodu apgūšanu Latvijas skolās, kā arī aktuālo situāciju ar Covid-19 saslimstību skolās.

Muižniece norādīja, ka testēšanas procesa jautājums ir cieši saistīts ar kontaktpersonas statusa definīciju, ko valdība ir uzdevusi atrisināt Operatīvās vadības grupai, kā arī situāciju ar testu pieejamību.

Valsts prezidents un izglītības un zinātnes ministre pārrunāja arī Levita virzīto priekšlikumu, ka otrajai svešvalodai, ko bērni apgūst skolās, ir jābūt kādai no ES oficiālajām valodām.

"Latvija atrodas ES, mēs piederam Eiropas kultūrtelpai, un ES vērtības ir mūsu vērtības. Tam jāatspoguļojas mācību programmā," skaidroja Levits.

Muižniece ir atbalstījusi Valsts prezidenta iniciatīvu, piebilstot, ka šī mērķa īstenošana ir cieši saistīta ar kvalificētu mācībspēku sagatavošanu.

Levits un Muižniece apsprieda arī aizsākto skolu tīkla reorganizāciju Daugavpilī. Valsts prezidents uzsvēra, ka Daugavpilī ir jāstiprina latviska vide, un latviskas skolas un bērnudārzi to var sekmēt.

Izglītības un zinātnes ministre sarunā atzina, ka Daugavpilī vairāk nekā jebkurā citā Latvijas pilsētā ir jādomā nevis par to, kā stiprināt mazākumtautību skolas, bet gan kā tās integrēt latviskajā vidē.

"Sagaidu, ka Daugavpils tuvākajās nedēļās sagatavos plānu ne tikai par izglītības iestāžu reorganizāciju, bet gan latviskās vides nostiprināšanu," pauda ministre.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu