Vēl 24 cilvēki nelikumīgi mēģinājuši šķērsot Baltkrievijas-Latvijas robežu

FOTO: EPA/Scanpix

Robežsardze otrdien novērsusi 24 cilvēku mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Baltkrievijas-Latvijas robežu, savukārt vēl diviem humānu apsvērumu dēļ netika liegta robežas šķērsošana, tā informēja Valsts robežsardzē.

Kopš pagājušā gada 10.augusta, kad pierobežā tika izsludināta ārkārtējā situācija, kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 6097 cilvēki.

Humānu apsvērumu dēļ valstī iekļuvušie cilvēki aizturēti par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ valsts robežas šķērsošana nav liegta 126 cilvēkiem, savukārt kopumā pērn un šogad aizturēti 478 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī izsludinājusi ārkārtējo situāciju. Vasarā valdība to izsludināja pērn no 11.augusta un patlaban tā pagarināta līdz šī gada 10.maijam.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros kopš pagājušā gada pavasara notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Kopš pagājušā gada 13.decembra vērojams paaugstināts migrantu spiediens uz Latvijas robežu.

Uz augšu
Back