Sv, 28.05.2023.

"Zemnieku saeima": Bezdarbnieki lauku reģionos nav gatavi strādāt

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 62
Foto: Zane Bitere/LETA

Lai arī statistikas dati uzrāda samērā augstu bezdarba līmeni Latvijā, bezdarbu laukos redzēt nevar, ceturtdien, 17. februārī, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre.

Dzelzkalēja-Burmistre atzīmēja, ka Latvijā konkurence par vietējo darbaspēku ir ļoti liela. "Mēs neredzam bezdarbu laukos. Tie, kuri negrib strādāt, tie nestrādā, bet tie, kuri grib strādāt, vienmēr var atrast darbu. Un tie, kuri šobrīd skaitās bezdarbnieki lauku reģionos, viņi nav gatavi strādāt," teica "Zemnieku saeimas" pārstāve.

Vienlaikus viņa pauda, ka

Latvijā situācija ar viesstrādnieku piesaisti lauksaimniecībā nekad nav bijusi laba, jo viesstrādnieku iebraukšanas noteikumi nav konkurētspējīgi.

"Arī šo gadu mēs gaidām ar ļoti lielām bažām, jo šobrīd nav politiskā apsolījuma, ka kaut kas varētu būtiski mainīties," sacīja Dzelzkalēja-Burmistre.

Viņa minēja, ka ir daudzas absurdas prasības attiecībā uz iebraucējiem no trešajām valstīm, piemēram, sezonas viesstrādnieks no Ukrainas, kuram ir traktora vadītāja tiesības, tās nevar legalizēt, ja viņš Latvijā nav nodzīvojis sešus mēnešus.

"Zemnieku saeima" ir lauksaimnieku organizācija, kas dibināta 1999.gadā. Biedrības pamatdarbība ir biedru interešu pārstāvēšana, lauksaimniekiem labvēlīgas politikas veidošana, biedru informēšana un izglītošana. "Zemnieku saeimas" biedri ir gandrīz 900 mazas un lielas saimniecības no visas Latvijas. Biedrības biedri apsaimnieko vairāk nekā 500 000 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes un saimniecībās nodrošina darbu vairāk nekā 4000 darbinieku.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 62

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu