O, 30.05.2023.

Lielbritāniju sasniegusi vētra "Jūnisa"

LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AP/Scanpix

Lielbritāniju piektdien sasniegusi vētra "Jūnisa", kuras dēļ Londonā pirmo reizi izsludināts sarkanais brīdinājums par dzīvībai bīstamiem laikapstākļiem.

Sarkanais brīdinājums izsludināts arī Anglijas dienvidos un Velsas dienvidos, kur slēgtas skolas un paralizēts sabiedriskais transports.

Īrijā "Jūnisas" dēļ bez elektroapgādes palikuši 55 000 mājsaimniecību, bet Kornvolā bez elektroapgādes palikušas vairāki simti mājsaimniecību. Anglijas dienvidos vēja brāzmas sasniegušas rekordlielu ātrumu 195 kilometri stundā (54 metri sekundē).

"Jūnisas" dēļ sarkanais brīdinājums izsludināts arī Nīderlandē, un Francijas ziemeļu piekrasti apskalojuši milzīgi viļņi. Savukārt Vācijas ziemeļos uz laiku apturēti tālsatiksmes un reģionālie vilcieni. Arī Beļģijā izsludināts brīdinājums par vētru.

Lamanša šaurumā atcelta prāmju satiksme, kā arī atcelti avioreisi no Eiropas ziemeļiem.

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons devis rīkojumu armijai būt gatavībā un aicināja visus Lielbritānijas iedzīvotājus būt uzmanīgiem.

"Visu valsti ietekmēs ārkārtīgi spēcīgi un postoši vēji, kas radīs būtiskus traucējumus," paziņoja Lielbritānijas meteoroloģijas dienests.

Lielbritānijas meteoroloģijas dienests jau ceturtdien brīdināja, ka "Jūnisa" var noraut mājām jumtus, izgāzt kokus ar saknēm un pārraut elektrolīnijas.

Lielbritānijas dienvidos vētras dēļ jau traucēta autobusu, vilcienu un prāmju satiksme.

Anglijas ziemeļos un Skotijā meteorologi prognozē spēcīgu snigšanu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais