Izskalots dūņu lauka "Križi" atjaunotais aizsargvalnis

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Tiek veikti avārijas likvidēšanas darbi, kur, iebrūkot valnim, no SIA "Daugavpils ūdens" dūņu laukiem "Križi" vidē noplūdušas aptuveni 14 000 tonnas dūņu, kas nonākušas Līksnas upē.
Tiek veikti avārijas likvidēšanas darbi, kur, iebrūkot valnim, no SIA "Daugavpils ūdens" dūņu laukiem "Križi" vidē noplūdušas aptuveni 14 000 tonnas dūņu, kas nonākušas Līksnas upē. Foto: Ivars Soikāns/LETA

SIA "Daugavpils ūdens" dūņu lauka "Križi" teritorijā Naujenes pagastā, Augšdaugavas novadā, konstatēta atjaunotā aizsargvaļņa lokāla izskalošanās, kas notikusi sniega kušanas un nokrišņu ietekmē.

Kā informēja Valsts vides dienesta pārstāvis Guntis Meisters, vidē noplūduši aptuveni 130 kubikmetru dūņu un nokrišņu ūdens maisījuma.

Vaļņa nobrukumus jau ir novērsts un noplūde apturēta.

Meisters pavēstīja, ka noplūde lokalizēta sauszemes ieplakā, nenonākot līdz virszemes ūdens objektiem, jo SIA "Daugavpils ūdens" kopā ar sanācijas firmu "VentEko" nekavējoties uzsāka noplūdes lokalizēšanas pasākumus, izveidojot dūņu ūdens maisījuma uztveršanas un pārplūdes sistēmu, kura darbojas kā attīrīšanas iekārtas.

Tika izrakti divi dūņu-ūdens maisījuma uztveršanas grāvji ar nosēdbaseinu, veikta dūņu ūdens maisījuma atsūknēšana no izveidota nosēdbaseina un transportēšana uzglabāšanai citā dūņu kartē. Pēc Valsts vides dienesta pārstāvja paustā, piesārņojuma uztveršanas un pārplūdes sistēma patlaban darbojas efektīvi un tiks izmantota kā pagaidu risinājums sniega kušanas laikā. Ir veikta virszemes ūdeņu kvalitātes kontrole.

Meisters uzsvēra, ka saskaņā ar jau iepriekš izstrādāto neatliekamo avārijas seku likvidācijas pasākumu programmu, pavasarī plānots aktualizēt turpmākos avārijas seku novēršanas pasākumus.

Jau rakstīts, ka 2021.gada 25.novembrī no dūņu laukiem "Križi" vaļņa nobrukuma rezultātā vidē noplūda 14 000 kubikmetru dūņu, radot piesārņojumu blakus esošajā meža teritorijā un Stropes, Līksnas upēs. Pēc dūņu lauku valdītāja SIA "Daugavpils ūdens" izpildīto neatliekamo darbu izvērtēšanas un visu veikto analīžu rezultātiem, Valsts vides dienests veicis videi nodarītā kaitējuma aprēķinu, komersantam uzdots valsts budžetā iemaksāt 10 463 eiro.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais