"Attīstībai/Par!" (AP) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Juris Pūce pauda, ka pēc šī jautājuma apspriešanas AP iekšienē, gan arī atbilstoši politiķa paša viedoklim, viņš pievienojas tieslietu ministra viedoklim, ka tiesnešu iecelšanas kārtības maiņa nav nepieciešama.
Pūce uzsvēra, ka Saeima ir iecēlusi vairāk nekā 100 AT tiesnešus un līdz šim "nevienā gadījumā" vēl nebija izcēlies jautājums par viņu personisko pārliecību. Tāpat personiskā politiskā pārliecība tiesnešu ikdienas darbu nevar ietekmēt un arī neietekmē, akcentēja AP frakcijas vadītājs.
Nepatīkami, ka daļa Saeimas deputātu balsojumā par Osipovu nav ievērojuši Satversmes tiesiskas valsts un valsts varas dalīšanas principus, ka parlaments politisku apsvērumu dēļ neiejaucas tiesu ikdienas darbā, pauda Pūce.
Šoreiz šāda nepieņemama iejaukšanās tiesu darbībā ir notikusi, jo jautājumā par tiesneša apstiprināšanu tika vērtēts Osipovas kā Satversmes tiesas bijušās tiesneses lēmums konkrētā lietā, atzīmēja politiķis.
"Attīstībai/Par!" iepriekš bija aicinājusi Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) rīkoties, lai novērstu konstitucionālo krīzi saistībā ar Saeimas lēmumu neapstiprināt Osipovu AT tiesneses amatā.
Pūce pauda, ka Kariņš un "Jaunā Vienotība" esot norādījuši, ka situāciju ar parlamenta pieņemto lēmumu nevar mainīt. "Tas ļoti apbēdina, bet cerams, tā nav zīme, ka ejam tādu risku virzienā, kādus pieļauj, piemēram, Polija attiecībās ar Eiropas Savienību par tiesu varas neatkarību," atzīmēja AP frakcijas vadītājs.
Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA) pauda, ka respektē savas pārstāvētās Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcijas deputātu izvēli. NA deputāti balsoja pret Osipovas apstiprināšanu AT tiesneses amatā.