S, 28.01.2023.

ES gatavo sankcijas pret Kremļa galvenajiem propagandistiem

TVNET/LETA/DOŽDJ
ES gatavo sankcijas pret Kremļa galvenajiem propagandistiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Foto: AFP/SCANPIX

Sankciju sarakstā, par kuru otrdienas vakarā paziņoja Eiropas Savienības (ES) augstākais pārstāvis ārpolitikas jautājumos Žuzeps Borels, citu starpā iekļauta Krievijas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Marija Zaharova, propagandas kanāla RT galvenā redaktore Margarita Simonjana un skandalozais televīzijas raidījumu vadītājs Vladimirs Solovjovs. Par to ziņo "Radio Brīvība"/"Radio Brīvā Eiropa" (RL/RFE), atsaucoties uz avotiem Eiropas Komisijā (EK).

ES "Melnajā sarakstā" iekļauts arī Krievijas prezidenta Vladimira Putina administrācijas vadītājs Antons Vaino un aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu.

Oficiāli sankciju sarakstu, kas apstiprināts, reaģējot uz Krievijas lēmumu atzīt okupēto Ukrainas teritoriju "neatkarību", ES publicēs šodien.

Tomēr jau otrdienas vakarā Borels pavēstīja, ka sankcijas vērstas pret 27 Krievijas fiziskajām un juridiskajām personām, kā arī pret 351 Valsts domes deputātu, kas balsoja par aicinājumu Putinam atzīt Maskavas uzturēto kaujinieku bandu pašpasludinātās Doņeckas un Luganskas "republikas".

Sankciju sarakstā būs iekļautas bankas un organizācijas, kas finansē Krievijas operācijas Ukrainas austrumos.

Lai gan personu vārdi un uzņēmumi pagaidām nav nosaukti, Borels atklāja, ka "melnajā sarakstā" Putina nav.

ES arī nolēmusi ierobežot Krievijas piekļuvi Eiropas finanšu un kapitālu tirgum, taču, kas ar to domāts, Borels nepaskaidroja.

Kā ziņots, Putins pirmdien atzina tā dēvēto Doņeckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību, bet otrdien Federācijas padome, pamatojoties uz viņa lūgumu, pilnvaroja Putinu oficiālai karaspēka ievešanai jau astoņus gadus faktiski okupētajās teritorijās Ukrainas austrumos.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu