Par Krievijas agresijas atspoguļošanu Kremlis plāno sodīt ar 15 gadu cietumsodu

Ilustratīvs attēls. FOTO: Shutterstock

Krievijas Valsts Domē iesnigti likuma grozījumi, kas paredz 15 gadu ilgu cietumsodu par "viltus ziņu" izplatīšanu, kas atspoguļo Krievijas bruņoto spēku agresiju pret Ukrainu, vēsta Krievijas mediji "RIA Novosti" un "Kommersant".

Valsts Domes Drošības komitejas vadītājs Vasilijs Piskarevs paziņojis, ka grozījumi jau bija parakstīti, lai pasteidzinātu to izskatīšanu Domes sēdē.

Piskarevs dienu iepriekš pavēstīja, ka šādus grozījumus ierosināts ieviest uz Ukrainas kara fona.

Grozījumi paredz par "viltus ziņu" sagatavošanu un izplatīšanu līdz trim gadiem cietumā, savukārt, ja viltus ziņas tiek sagatavotas un izplatītas, izmantojot dienesta stāvokli, grupā vai izmantojot internetu par to paredzēts piecu līdz desmit gadu ilgs cietumsods.

Savukārt, ja viltus ziņu izplatītājs zinājis, ka informācija ir nepatiesa, un tas izraisa "sociāli bīstamas sekas", paredzēts līdz 15 gadiem ilgs cietumsods.

Krievijas varasiestādes par viltus ziņām pasludinājušas jebkuru informāciju, kas atklāj Ukrainā pastrādātos kara noziegumus, civiliedzīvotāju slepkavošanu, krievu ciestos zaudējumus un ukraiņu tautas pretestību iebrucējiem.

Krievijā pat aizliegts pret Ukrainu uzsākto karu saukt par karu vai iebrukumu, vai jebkurā citā piemērotā vārdā. Visi mediji ir spiesti lietot diktatora Vladimira Putina uzspiesto eifēmismu - "militārā operācija".

Uz augšu
Back