C, 18.08.2022.

Putins paraksta likumu, kas paredz 15 gadu cietumsodu par "viltus ziņu" izpaltīšanu

TVNET/LETA
Putins paraksta likumu, kas paredz 15 gadu cietumsodu par "viltus ziņu" izpaltīšanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Krievijas prezidents Vladimirs Putins.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Foto: Sergei Guneyev/AP/Scanpix

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien parakstījis likumu par grozījumiem Krievijas Kriminālkodeksā, kas paredz līdz 15 gadiem ilgu cietumsodu par "viltus ziņām", "valsts bruņoto spēku diskreditāciju" un aicinājumiem ieviest sankcijas pret Maskavu.

Par informācijas izplatīšanu, ko Krievijas varasiestādes uzskata par bruņotos spēkus apmelojošu, draud cietumsods līdz trim gadiem vai naudas sods no 700 000 līdz 1,5 miljoniem rubļu (5900 - 12 800 eiro pēc ECB kursa 1.martā, kad rubļa nestabilitātes dēļ banka pārtrauca publicēt rubļa kursu).

Grozījumi paredz 5-10 desmit gadu cietumsodu par "viltus ziņu" izplatīšanu, izmantojot amata stāvokli, personu grupā vai personu grupā, mākslinieciski radot pierādījumus.

Ja apzināta "melīgas informācijas" izplatīšana radījusi smagas sekas, vainīgajam varēs piespriests 10-15 gadu cietumsodu,

paredz Valsts domes pieņemtie grozījumi Krievijas Kriminālkodeksā.

Krievijas varasiestādes par viltus ziņām pasludinājušas jebkuru informāciju, kas atklāj Ukrainā pastrādātos kara noziegumus, civiliedzīvotāju slepkavošanu, krievu ciestos zaudējumus un ukraiņu tautas pretestību iebrucējiem.

Krievijā pat aizliegts pret Ukrainu uzsākto karu saukt par karu vai iebrukumu, vai jebkurā citā piemērotā vārdā. Visi mediji ir spiesti lietot Kremļa uzspiesto eifēmismu - "specoperācija".

Reaģējot uz likuma pieņemšanu, Lielbritānijas raidsabiedrība BBC paziņoja, ka uz laiku pārtrauc darbu Krievijā, bet Krievijas neatkarīgais laikraksts "Novaja gazeta" no savas vietnes un sociālajiem tīkliem dzēsīs visus materiālus par karu Ukrainā, bažījoties par žurnālistu kriminālvajāšanu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu