Pakaļdzīšanās Dobeles novadā: autovadītājs pie stūres sēdies bez tiesībām

FOTO: Valsts policija

Svētdien, 6. martā, Dobeles novada Bikstu pagastā automašīnas „Volkswagen Bora” vadītājs nepakļāvās atkārtotām un vairākkārtējām policijas darbinieku prasībām apturēt transportlīdzekli un bēga no policijas ekipāžas. Par izdarītajiem likumpārkāpumiem ir sākti četri administratīvo pārkāpumu procesi.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirkņa darbinieki svētdienas vakarā, veicot ceļu satiksmes uzraudzību, Dobeles novada Bikstu pagastā pamanīja automašīnu „Volkswagen Bora”, kas brauca nepārliecinoši. Kad likumsargi aicināja transportlīdzekļa vadītāju apstāties, viņš nepakļāvās policistu likumīgajām prasībām un sāka bēgšanu.

Policisti, izmantojot dienesta transportlīdzekļa speciālās skaņas un gaismas signāla bākugunis, kā arī skaļruni, vairākkārt izteica prasību apturēt automašīnu, taču tās vadītājs ignorēja policijas darbinieku likumīgās prasības un turpināja bēgšanu.

Pakaļdzīšanās laikā tika sabojāta Valsts policijas dienesta automašīna, kā arī Silakalna karjera teritorijā transportlīdzekļa „Volkswagen Bora” vadītājs neizvēlējās drošu un ceļa segumam un meteoroloģiskajiem laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā netika galā ar automašīnas vadību, nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca grāvī, kur autovadītājs un pasažieris pameta negadījumā bojāto transportlīdzekli un bēgšanu turpināja kājām, tomēr autovadītāja personība tika noskaidrota. Jāpiebilst, ka automašīnas vadītājs jau iepriekš vairākkārt ir nonācis policijas redzeslokā par dažāda rakstura likumpārkāpumiem.

Saistībā ar notikušo policijā ir sākti 4 administratīvo pārkāpumu procesi. Ceļu satiksmes likuma 63. panta piektajā daļā ir noteikts, ka par ceļu satiksmes negadījuma vietas pamešanu var tikt piemērots naudas sods no 70 līdz 700 eiro, kā arī transportlīdzekļa vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums no 3 mēnešiem līdz 2 gadiem.

FOTO: Valsts policija

Tāpat pārbaudes laikā policisti noskaidroja, ka autovadītājs pie stūres sēdies bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām. Atbilstoši Ceļu satiksmes likuma 51. panta sestās daļas pirmajam punktam par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību (transportlīdzekļu vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas), transportlīdzekļa vadītājam piespriež naudas sodu no 280 līdz 570 eiro.

Par vairākkārtēju neapstāšanos pēc policijas darbinieka prasībām. Ceļu satiksmes likuma 52. panta piektajā daļā noteikts, ka par šādu pārkāpumu var piemērot naudas sodu no 1200 līdz 2000 eiro, kā arī atņemt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz 5 gadiem.

Atbilstoši Ceļu satiksmes likuma 19. panta trešajai daļai ceļu satiksmes dalībniekam un citām personām ir jārīkojas tā, lai neradītu satiksmei bīstamas vai satiksmi traucējošas situācijas un nenodarītu zaudējumus. Ceļu satiksmes likuma 53. panta vienpadsmitā daļa nosaka, ka par nepamatotu iebraukšanu pretējā virziena joslā vai nepamatotu nobraukšanu no brauktuves, tā apdraudot satiksmes drošību transportlīdzekļa vadītājam piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 25 līdz 140 eiro.

Uz augšu
Back