T, 29.03.2023.

Tā dēvētajiem "antinacistiem" liegts rīkot protesta pasākumu Vecrīgā

TVNET/LETA
Tā dēvētajiem "antinacistiem" liegts rīkot protesta pasākumu Vecrīgā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Zane Bitere / LETA

Biedrībai "Latvijas antinacistiskā komiteja" nav atļauts rīkot sapulci Vecrīgā pret "Waffen SS" noziegumu attaisnošanu.

Kā ziņots, 16.martā biedrības "Daugavas Vanagi Latvijā" Limbažu nodaļa organizēs gājienu no Rīgas Sv.Jāņa baznīcas līdz Brīvības piemineklim. Gājiens paredzēts no plkst.11 līdz 13, lai pieminētu latviešu leģionārus.

Savu pasākumu šajā dienā Vecrīgā pieteikusi arī organizācija, kas sevi dēvē par "Latvijas antinacistisko komiteju".

Kā skaidroja Rīgas domē, pamatojoties uz tiesībsargājošo iestāžu informāciju un norādījumiem par ievērojamu sabiedriskās drošības un kārtības apdraudējumu, šis pasākums nav atļauts.

Pasākuma rīkotājiem ieteikts izvēlēties citu pasākuma norises vietu, piemēram, pie Padomju armijas karavīru pieminekļa Pārdaugavā vai memoriāla Rumbulā. Šādu lēmumu pieņēmis pilsētas izpilddirektors.

Pašlaik atbilde no pasākuma rīkotājiem nav saņemta. Ja pasākuma rīkotāji nepiekrīt sapulci rīkot citā vietā, viņiem ir iespēja šo lēmumu apstrīdēt tiesā.

16.marts jeb Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa cilvēku uzskata, ka šie cilvēki cerējuši cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi - ka viņi bijuši fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi - ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu