Pk, 9.06.2023.

Mūžībā devies bijušais izglītības ministrs Roberts Ķīlis

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Roberts Ķīlis
Roberts Ķīlis Foto: Ieva Lūka / LETA

Sestdienas rītā kļuvis zināms, ka mūžībā devies bijušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, liecina ārlietu ministra Edgara Rinkēviča ieraksts sociālajā tīklā "Twitter".

Pēc sākotnējās informācijas, publiska atvadīšanās no Roberta Ķīļa nav paredzēta.

Ķīlis ir dzimis 1968.gada 14.martā Rīgā.

Ķīlis 1991.gadā beidzis Latvijas Universitātes Filozofijas fakultāti, iegūstot mākslas bakalaura grādu filozofijā, savukārt no 1995. līdz 1999.gadam studējis Kembridžas Universitātē, iegūstot filozofijas maģistra grādu sociālajā antropoloģijā un filozofijas doktora grādu.

No 1994.gada Ķīlis bija lektors, Latvijas Universitātes Filozofijas fakultātē, pasniedzot sociālās antropoloģijas un sociālo zinātņu filozofijas kursus, Rīgas Ekonomikas augstskolas docents un ekonomiskās antropoloģijas kursa direktors, bet kopš 1999.gada bija Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors.

No 2011.gada oktobra līdz 2013.gada aprīlim Ķīlis, pārstāvot Zatlera Reformu partiju, bija izglītības un zinātnes ministrs Valda Dombrovska (JV) valdībā. Demisionējis veselības problēmu dēļ.

Ķīlis ir viens no sociālās antropoloģijas pamatlicējiem Latvijā un Latvijas antropologu biedrības dibinātājiem, piedalījies dažādos starptautiskos pētnieciskos projektos, tostarp, par novecojošas sabiedrības ekonomiku radošās ekonomikas attīstības jautājumiem Eiropā (ACRE), kam veltītas vairākas zinātniskas publikācijas.

Ķīlis ir sociālās atmiņas pētniecības pieejas dibinātājs Latvijā, pirmās starptautiskās konferences par Jesajas Berlina mantojumu organizētājs. 2007.gadā tika uzaicināts izveidot darba grupu un izstrādāt "Latvijas ilgtermiņa stratēģiju 2030", kas tika pieņemta Saeimā 2010.gadā, 92 deputātiem nobalsojot par

Ķīlis kā Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisijas vadītājs no 2008. līdz 2011.gadam pastiprināti pievērsies izglītības sistēmas attīstības un reformēšanas tēmai. Viens no autoriem atklātai vēstulei Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim, aicinot sākt būtiskas pārmaiņas Latvijas augstākās izglītības sistēmā, kā arī vairāku reformu ierosinājumu līdzautors.

Informācija tiks papildināta

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu